Idź do treści strony
09.02.2017 13:42

CRS Ukiel nominowany do prestiżowej nagrody

na zdjeciu: crs ukiel

Zagospodarowanie brzegów jeziora Ukiel po raz kolejny docenione przez fachowców z branży architektonicznej. SARP nominował olsztyński obiekt do europejskiej nagrody im.  im. Miesa van der Rohe.

Całoroczna infrastruktura nad jeziorem Ukiel to najnowocześniejszy na Warmii i Mazurach, wielofunkcyjny kompleks sportowo-rekreacyjny. Jego walory zostały docenione po raz kolejny. Stowarzyszenie Architektów Polskich zarekomendowało obiekt do prestiżowej nagrody Unii Europejskiej dla architektury współczesnej im. Miesa van der Rohe.

-  Każde wyróżnienie to dla nas ogromna radość i satysfakcja - mówi prezydent Piotr Grzymowicz. - CRS Ukiel docenili również olsztynianie, którzy chętnie korzystają z obiektu i możliwości jakie oferuje.

Obiekt jest całoroczny, a proponowane atrakcje zmieniają się  w zależności od pory roku - latem można korzystać z strzeżonego kąpieliska, wypożyczalni sprzętu pływającego, wodnego placu zabaw oraz boisk do plażowej piłki siatkowej i koszykówki. Zimą można pojeździć na łyżwach na sztucznym lodowisku, wypożyczyć narty biegowe i bojery. Ponadto Są także boiska do squasha, siłownia, snowpark i skatepark.

Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel ma już na swoim koncie szereg nagród. Zdobyło tytuł "Modernizacje 2015", zostało uhonorowane Nagrodą Bezpiecznego Brzegu, zwyciężyło także w Top Inwestycjach Komunalnych, plebiscycie Kryształowa Cegła. Jako jedyna inwestycja z Polski CRS Ukiel uczestniczyło w międzynarodowym konkursie architektonicznym w Szanghaju.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Lekkie przelotne opady deszczu 11°C
Deszcz 16°C