Idź do treści strony
19.04.2017 08:22

CRS Ukiel nominowany do Nagrody Architektonicznej Polityki

Tygodnik Polityka wybiera najciekawsze realizacje architektoniczne w Polsce. Wśród obiektów wytypowanych głosami ekspertów z całego kraju znalazło się również zagospodarowanie brzegów jeziora Ukiel w Olsztynie.

- Każde wyróżnienie to dla nas ogromna radość i satysfakcja - mówi prezydent Piotr Grzymowicz. - To również znakomita promocja miasta i  zachęta dla turystów do odwiedzenia stolicy Warmii.

Poza olsztyńskim obiektem, wśród nominowanych do tegorocznej nagrody tygodnika znalazła się również Hala Koszyki w Warszawie, Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie, Muzeum Katyńskie w Warszawie oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Laureata Nagrody Architektonicznej Polityki wybierze jury, ale internauci z finałowej piątki wytypują własną realizację. Swój głos na wybrany obiekt można oddać poprzez stronę internetową Polityki. Zwycięzcę poznamy 30 maja, tymczasem zachęcamy do głosowania na olsztyńskiego reprezentanta.

Nie po raz pierwszy całoroczna infrastruktura nad jeziorem Ukiel została wymieniona jako jeden z najciekawszych obiektów architektonicznych w kraju. Zagospodarowanie brzegów jeziora Ukiel ma na swoim koncie szereg nagród. Zdobyło tytuł "Modernizacje 2015", zostało uhonorowane Nagrodą Bezpiecznego Brzegu, zwyciężyło także w Top Inwestycjach Komunalnych, plebiscycie Kryształowa Cegła. Jako jedyna inwestycja z Polski CRS Ukiel uczestniczyło w międzynarodowym konkursie architektonicznym w Szanghaju.  W lutym br. Stowarzyszenie Architektów Polskich zarekomendowało olsztyński obiekt do prestiżowej nagrody Unii Europejskiej dla architektury współczesnej im. Miesa van der Rohe. 

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Czyste niebo 12°C
Deszcz 15°C