Idź do treści strony
15.05.2018 10:30

BWA o współczesnej sztuce

Słuchacze podczas wykładu

Oryginalne, popołudniowe wykłady wracają do BWA Galerii Sztuki w Olsztynie.  To propozycja kierowana głównie do dzieci i młodzieży, ale starsi mieszkańcy też nie będą się nudzić.

Kolejne spotkanie poświęcone sztuce współczesnej odbędzie się w placówce przy al. Piłsudskiego 38 już w czwartek (17 maja) o 17:30. Prelekcje dotyczą najważniejszych i najciekawszych tendencji w tej dziedzinie.

- W przystępny sposób postaramy się przybliżyć słuchaczom problemy sztuki, która czasem może wydawać się trudna i niezrozumiała - tłumaczą organizatorzy z BWA w Olsztynie. - W nowej odsłonie spotkań współpracujemy z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Najbliższe spotkanie będzie poświęcone filmowi. "Warsztat Formy Filmowej. Co pozostało?" - tak zatytułowany wykład poprowadzi Janusz Połom.

Prelegent jest operatorem filmowym, fotografem, reżyserem. To Absolwent Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej oraz Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Wykładowca, a w latach 1981-1985 dziekan Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej tejże uczelni.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie -6°C
Czyste niebo -4°C