Idź do treści strony
18.10.2019 14:35

BWA inaczej, niż zwykle

Logo BWA

Tym razem nie wernisaże wystaw, lecz zajęcia związane ze sztuką. BWA Galeria Sztuki zaprasza na rodzinne warsztaty oraz wykład.

Olsztyńska galeria prezentuje teraz dwie wystawy, których wernisaże odbyły się w ostatnich dniach. Jednak do BWA warto zajrzeć nie tylko po to, by podziwiać prace wyjątkowych artystów.

Nieco ponad tydzień temu otwarta została wystawa "Kiedy rzecz staje się znakiem, kiedy znak staje się rzeczą". To prace artystów związanych z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi. Dzieła z zakresu malarstwa, grafiki, rzeźby oraz instalacji można podziwiać do 3 listopada. Tydzień dłużej będą prezentowane najnowsze prace malarskie laureatów II Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu Malarskiego imienia Wojciecha Fangora.

Pierwsza z wystaw stanowić będzie podstawę warsztatów "Wśród znaków". Niedzielne (20 października, godz. 12:00) zajęcia są skierowane do sześciolatków i starszych potrwają około półtorej godziny. (Koszt zajęć to 7 złotych za osobę; kontakt: e.gora@bwa.olsztyn.pl, tel. 89 522 27 09).

- Przyjrzymy się bliżej tytułowi wystawy wykładowców łódzkiej ASP i zastanowimy się, czy litery i cyfry mogą stworzyć dzieło sztuki - wyjaśniają przedstawiciele BWA. - Zagłębimy się w otchłań naszej wyobraźni i zainspirowani obejrzanymi pracami, stworzymy własne prace artystyczne.

Kolejny tydzień to natomiast to powrót - po wakacyjnej przerwie - wykładów o sztuce współczesnej. Dr Ewa Gładkowska z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego będzie opowiadać o tajemnicach dawnej i współczesnej sztuki. Początek wykładu w czwartek (24 października) o 17:30.

Wszystkie wydarzenia odbywają się w siedzibie BWA Galerii Sztuki przy al. Piłsudskiego 38.

[warsztaty "Wśród znaków"] [wykład o sztuce współczesnej]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie 13°C
Częściowe zachmurzenie 19°C