Idź do treści strony
01.08.2019 09:50

Bezpłatna komunikacja - specjalne bilety już od poniedziałku

Tramwaj przy budynku galerii handlowej

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego zajdą poważne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej w Olsztynie. Dzięki temu olsztyńskie rodziny będą mogły zaoszczędzić na biletach.

Pod koniec czerwca radni ze stolicy regionu zdecydowali o przyznaniu młodym mieszkańcom stolicy regionu bezpłatnych przejazdów tramwajami i autobusami. Z takiej możliwości będą mogły skorzystać dzieci (od 4. roku życia) oraz młodzież ucząca się w szkołach podstawowych.

- Takie udogodnienia były oczekiwane przez wielu mieszkańców Olsztyna i te postulaty realizujemy - przypomina prezydent Piotr Grzymowicz. - Ten krok jest elementem zachęty do pozostawienia auta w domu, a przez to szansa na zmniejszenie ruchu na ulicach, zadbanie o środowisko. Dzięki temu kształtujemy u dzieci nawyk korzystania z komunikacji miejskiej, co powinno zaprocentować w przyszłości.

Aby móc skorzystać z propozycji niezbędne będą legitymacja szkolna lub dokumentu potwierdzającego wiek dziecka oraz potwierdzenie rozliczania się z podatku w olsztyńskim Urzędzie Skarbowym:
* kopii pierwszej strony zeznania podatkowego z pieczęcią urzędu lub
* zaświadczenia potwierdzające rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych lub
* Urzędowego Potwierdzenia Odbioru wraz z pierwszą stroną zeznania podatkowego (w przypadku składania PIT drogą elektroniczną) - za poprzedni rok kalendarzowy, złożone przez rodzica/ów lub opiekuna/ów prawnych dziecka.

- Nasza propozycja to ukłon w stosunku do osób mieszkających i płacących podatki w Olsztynie - dodaje prezydent miasta.

Specjalna, bezpłatna przejazdówka będzie zapisana na Olsztyńskiej Karcie Miejskiej.

- W tym celu zapraszamy do Punktów Obsługi Klienta ZDZiT od najbliższego poniedziałku, 5 sierpnia - informuje rzecznik Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu, Michał Koronowski.

Bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży zaczną obowiązywać 1 września.

[Punkty Obsługi Klienta ZDZiT]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pochmurnie 6°C
Pochmurnie 9°C