Idź do treści strony
31.01.2017 15:01

Behawiorysta w olsztyńskim schronisku

na zdjęciu: pies na smyczy

Szkolenie zwierząt, przygotowywanie do adopcji czy koordynacja wolontariuszy. Takie zadania będą codziennością osoby zatrudnionej na stanowisku behawiorysty. 

Najpóźniej w kwietniu w Schronisku dla Zwierząt w Olsztynie pojawi się nowy pracownik. Obejmie stanowisko behawiorysty.

- Do głównych zadań osoby zatrudnionej jako behawiorysta należeć będzie szkolenie zwierząt,  przygotowywanie do adopcji oraz udzielanie porad właścicielom w pierwszym okresie po adopcji - tłumaczy dyrektor schroniska, Anna Barańska. - Ma to zapobiec powrotom tych zwierząt do placówki. 

Poza pracą bezpośrednio związaną ze zwierzętami, behawiorysta będzie koordynował pracę wolontariuszy.

- W ubiegłym roku nasze schronisko odwiedziło ok. 6 tys. osób,  w tym duża część to wolontariusze, którzy wyprowadzają zwierzęta na spacer. - Potrzebna jest osoba, która skoordynuje pracę wolontariuszy, wyznaczy zadania, sprawdzi ich status oraz zajmie się rekrutacją.

W planach schroniska są również warsztaty dla wolontariuszy prowadzone przez zatrudnionego behawiorystę. Podczas zajęć uczestnicy uczyć się będą jak wychowywać i "układać" zwierzęta przebywające w schronisku. W rezultacie ma to ułatwić proces adopcyjny.

Jeszcze w lutym ruszy rekrutacja na to stanowisko. Wśród wymogów podstawowych, poza miłością do zwierząt, wymagane będzie ukończenie kursu związanego z behawiorystyką.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pochmurnie 19°C
Przelotne deszcze 21°C