Newsletter

13.02.2017 15:52

Jedenastokrotny mistrz świata w klasie DN z wizytą w ratuszu

Karol Jabłoński odwiedził  Urząd Miasta. Podczas spotkania otrzymał pamiątkowy dyplom za ostatnie osiągnięcia sportowe w USA.

W poniedziałek (13 lutego) w Urzędzie Miasta gościliśmy Karola Jabłońskiego, jedenastokrotnego mistrza świata w klasie DN. Podczas spotkania zastępca prezydenta Jarosław Słoma pogratulował żeglarzowi sukcesów.

- To wielka radość i satysfakcja, że po raz kolejny sportowiec reprezentujący Osztyński Klub Żeglarski zdobył tytuł mistrza świata - mówił podczas spotkania zastępca prezydenta Jarosław Słoma. - Cieszymy się również, że tak utytułowany zawodnik dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi żeglarzami właśnie tu, nad jeziorem Ukiel.

Karol Jabłoński opowiadał o przebiegu mistrzostw oraz planach sportowych. Poruszono również temat  Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego i istoty szkolenia kadry młodych żeglarzy.

- Na sukces młodego sportowca składa się wiele czynników - tłumaczył podczas spotkania Karol Jabłoński. - Talent, ciężka praca, dobry trener, sprzęt. Potrzebne są też duże środki finansowe.  Mamy wsparcie miasta, teraz poszukujemy sponsorów, którzy pomogą nam wyszkolić przyszłą kadrę żeglarzy.

25 stycznia, po raz jedenasty tytuł mistrza świata wywalczył Karol Jabłoński z Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego. Zawody mistrzostw świata rozgrywane były w USA na jeziorze Kegonsa koło Medison w stanie Wisconsin w dniach 23-25 stycznia. Rywalizowało w nich 109 zawodników z 8 państw: USA, Kanady, Niemiec, Szwajcarii, Holandii, Węgier, Szwecji i Polski. Największym konkurentem Karola był Amerykanin Matt Strubl, który finalnie zajął drugą pozycję. Brązowy medal w mistrzostwach zdobył Michał Burczyński z klubu AZS UWM Olsztyn, który w 2016 roku wywalczył tytuł wicemistrza. W pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze dwóch polskich zawodników: czwarty Robert Graczyk i szósty Tomasz Zakrzewski, obaj reprezentujący MKŻ Mikołajki.