Idź do treści strony
09.02.2018 13:37

Spotkania z lekarzem dla seniorów

Spotkania z lekarzem dla seniorów

Rada Olsztyńskich Seniorów zaprasza na comiesięczne wykłady o tematyce medycznej dla osób starszych.

Rada Olsztyńskich Seniorów współpracuje z miastem we wszystkich obszarach dotyczących osób starszych. Ich działalność skupia się na takich dziedzinach jak aktywność ludzi starszych, profilaktyka i promocja zdrowia seniorów, przełamywanie stereotypów na temat starości, bezpieczeństwie publicznym.

W ramach edukacji i profilaktyki prozdrowotnej, we współpracy z Okręgową Radą Lekarską, rada organizuje cykliczne spotkania z lekarzami specjalistami. Do tej pory olsztyńscy seniorzy mogli skorzystać z porad specjalistów z dziedziny laryngologii, geriatrii, diabetologii, kardiologii, okulistyki, dermatologii, chorób zakaźnych.

Przed nami kolejne spotkanie, które odbędzie się we wtorek (20 lutego) o 13:00 w Urzędzie Wojewódzkim (sala konferencyjna nr 52) i dotyczyć będzie zaburzeń poznawczych osób starszych. Wykład poprowadzi lekarz psychiatra dr n. med. Stanisław Adamowicz. Kolejne spotkanie zaplanowano na marzec (20 marca, godz. 13:00) i będzie poświęcone szumom usznym. Porad medycznych udzieli lekarz laryngolog dr n. med. Sławomir Piotrowski. Tym razem spotkanie odbędzie się w ratuszu (sala 219). 

Back to archives
Forecast
Fog 2°C
Fair 7°C