Idź do treści strony
07.02.2018 14:17

Remont Jagiellońskiej coraz bliżej

Remont Jagiellońskiej coraz bliżej

Przed nami przebudowa odcinka ul. Jagiellońskiej od skrzyżowania z ul. Limanowskiego do skrzyżowania z ul. Wrocławską (dawna ul. Hanki Sawickiej). To pierwszy etap remontu.

Docelowo przebudowie poddany zostanie blisko kilometrowy odcinek ul. Jagiellońskiej aż do okolicy skrzyżowania z ul. Bydgoską. W pierwszym etapie remont obejmie fragment ul. Jagiellońskiej od skrzyżowania z ul. Limanowskiego do skrzyżowania z ul. Wrocławską (dawna ul. Hanki Sawickiej). Prace mają rozpocząć się na początku marca i zakończyć do końca czerwca 2018 roku.

Najważniejszymi elementami inwestycji będzie budowa zatoki autobusowej (naprzeciwko osiedla na terenie dawnej jednostki wojskowej), remont chodników, budowa drogi rowerowej i wydłużenie pasów do lewoskrętu w ul. Limanowskiego. Przebudowane zostaną również sieci, w tym kanalizacji deszczowej, elektrycznej, sanitarnej.

Koszt remontu odcinka drogi od Sybiraków do Wrocławskiej to ponad 3,4 mln zł, z czego prawie 2 mln zł  pochodzi z dofinansowania unijnego, jakie Gmina Olsztyn uzyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.
 

Back to archives
Forecast
Fog 2°C
Fair 7°C