Idź do treści strony
14.01.2020 11:14

Planetarium czeka na Małych Astronomów

Logo klubu małego astronoma

Są jeszcze miejsca w Klubie Małego Astronoma działającym przy Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym. To cykl zajęć dla dzieci z przedszkoli i niższych klas szkół podstawowych.

Zapisy do Klubu prowadzone są drogą elektroniczną do 6 lutego (czwartek). Zajęcia rozpoczną się 17 lutego (poniedziałek) i będzie się odbywać w siedzibie Obserwatorium Astronomicznego przy ul. Żołnierskiej 13.

- Celem Klubu jest popularyzacja wiedzy z zakresu astronomii, rozbudzanie aktywności poznawczej dzieci, rozwijanie umiejętności motorycznych oraz społecznych - wyjaśnia dyrektor Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego, Jacek Szubiakowski.

Zajęcia są przygotowywane z myślą o dzieciach w wieku 5-9 lat. Tematyka związana z astronomią - uczestnicy poznają Układ Słoneczny i jego tajemnice, odwiedzą ciekawe miejsca w Kosmosie, przeżyją wiele niesamowitych przygód.

W semestrze zaplanowanych jest 10 spotkań, całkowity koszt to 80 złotych. Każde zajęcia trwają ok. 50 minut. Grupa przedszkolna (5-6 lat) ma zajęcia w środy, a dzieci w wieku szkolnym (7-9 lat) spotykają się w poniedziałki o 16:30.

Po zapoznaniu się i akceptacji regulaminu, należy wypełnić kartę zgłoszeniową i przysłać ją na adres: joanna@planetarium.olsztyn.pl. Organizatorzy zajęć potwierdzą otrzymanie zgłoszenia i powiadomią opiekunów o wyniku rekrutacji. Liczba miejsc ograniczona, a o przyjęciu na zajęcia decyduje kolejność zgłoszeń.

[regulamin Klubu Małego Astronoma] [karta zgłoszenia]

Back to archives
Forecast
Cloudy 0°C
Cloudy 1°C