Idź do treści strony
12.08.2019 13:53

Nowa przestrzeń wystawowa w Śródmieściu

Salon wystawowy przy liceum plastycznym

Państwowe Liceum Plastyczne oficjalnie udostępniło salon wystawowy. Pierwszą wystawą są prace wybitnych absolwentów szkoły.

Salon powstał u zbiegu ulic Lanca i Partyzantów. Budowa obiektu rozpoczęła się w poprzednim roku. Prace oficjalnie zakończyły się w połowie czerwca, gdy świętowano 30-lecie powstania "plastyka".

- Dziś możemy otworzyć do drugi raz - żartował dyrektor szkoły, Aleksander Kuberski. - Otwieramy się zarówno na mieszkańców, jak i turystów odwiedzających nasze miasto. Obiekt leży w Śródmieściu, można wejść do środka albo zajrzeć przez ogromne przeszklenia.

Jak przyznają przedstawiciele "plastyka", takie miejsce było bardzo potrzebne. Teraz szkoła zyskała przestrzeń, w której może prezentować prace uczniów, nauczycieli, także organizować okazjonalne wydarzenia.

- Pierwszą wystawą są prace 10 wybitnych absolwentów szkoły - mówi dyrektor Kuberski. - Adam Cieślak, Tomasz Poznysz i Bartosz Świątecki. Wszyscy oni wpisują się we współczesną stylistykę sztuk plastycznych i prezentują wysoki poziom artystyczny. Wkrótce zaprezentujemy natomiast prace tegorocznych absolwentów.

W sierpniu wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-14:00. Po rozpoczęciu roku szkolnego ma być bardziej dostępna.

W planach jest udział uczniów Państwowego Liceum Plastycznego w Festiwalu Wysokich Temperatur. Powstałe podczas wydarzenia prace - m.in. z ceramiki, metalu, szkła - będą prezentowane w salonie wystawowym. Poza tym będą przywracać życie meblom z lat 50.-70.

- Jeśli ktoś z państwa ma takie meble, my się chętni nimi zajmiemy - przyznaje Aleksander Kuberski. - Zachęcam do kontaktu z sekretariatem szkoły.

W salonie mają być też organizowane warsztaty przy okazji WAMA Film Festival.

Obiekt ma 300 m2 powierzchni. Kosztował ok. 3,2 mln złotych.

[galeria zdjęć]

Back to archives
Forecast
Cloudy -2°C
Partly cloudy 0°C