Idź do treści strony
25.05.2017 08:57

Miasto sfinansuje pomysły olsztynian

napis decyduje napisany sprayem na chodniku

Chcesz zmienić swoje otoczenie? Chcesz zorganizować ciekawe wydarzenie? Skorzystaj z pieniędzy z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Zgłoś pomysł do 4 czerwca. 

Pozostało niewiele czasu, aby złożyć wniosek na sfinansowanie projektu z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Termin upływa 4 czerwca. Przed złożeniem dokumentów warto skonsultować swój pomysł z urzędnikami. Dwa ostatnie spotkania konsultacyjne odbędą się 27 maja (sobota) i 3 czerwca (sobota).

- Zachęcamy wszystkich, którzy maja jakiekolwiek pytania lub wątpliwości - mówi Aneta Palińska z Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego. - Pomożemy wypełnić wniosek, służymy wsparciem przy wycenie projektu, możemy też sprawdzić czy planowana inwestycja mieści się na terenie gminy, a dany projekt wpisuje się w zadania własne gminy.

Konsultacje odbędą się w ratuszowym Biurze Obsługi Klienta w godzinach od 10:00 do 13:00.

Do tej pory złożono ok. 20 wniosków. Wśród nich projekty inwestycyjne zarówno duże tj. uporządkowanie plaży Słoneczna Polana czy oczyszczenie brzegów jeziora Krzywego oraz mniejsze tj. remont schodów przy ul. Piłsudskiego czy budowa chodnika przy ul. Flisa. Są też projekty kulturalne. Wśród nich m.in. "Smętek i Kłobuk Musical Pojezierza" czyli produkcja spektaklu opartego na  legendach warmińsko- mazurskich, przeplatanych interludiami, z wykorzystaniem oryginalnej muzyki, skomponowanej do musicalu.

Nie trzeba być pełnoletnim, aby zgłosić swój pomysł. Wniosek możne złożyć każdy mieszkaniec Olsztyna, który ukończył 13 lat! Z tej okazji skorzystała młodzież V LO, która złożyła aż 9 wniosków.

- Młodzież stawia przede wszystkim na rozrywkę - dodaje Palińska. - Wśród propozycji licealistów jest m.in. budowa zjeżdżalni na plaży miejskiej, organizacja festiwalu disco-polo oraz wprowadzenie nocnego autobusu na os. Zacisze.

Tegoroczna 5. odsłona  Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego może być szansą dla pomysłów, których nie udało się zrealizować w poprzednich edycjach.

- Zachęcamy do ponownego składania wniosków, które w latach ubiegłych nie otrzymały dofinansowania - mówi Palińska. - Nie wymaga to dużego nakładu pracy, ponieważ wniosek jest już gotowy. Wystarczy zgłosić go poprzez formularz internetowy.

W tym roku po raz pierwszy wnioski można składać przez internet. Wystarczy wejść na stronę  www.glosujobo.olsztyn.eu i wypełnić prosty formularz. Do wniosku dołączyć trzeba listę podpisów mieszkańców popierających pomysł. Wniosek można także złożyć tradycyjnie, w formie papierowej, w wyznaczonych miejscach - między innymi w ratuszu,  Biurze Obsługi Klienta w Galerii Warmińskiej, Wydziale Komunikacji przy ulicy Knosały czy siedzibie Olsztyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych przy ulicy Szewczenki.

W ramach 5. edycji  Olsztyńskiego Budżetu  Obywatelskiego  do rozdysponowania jest ponad 3,7 mln złotych, z czego w 2018 roku zrealizowane zostaną minimum 23 projekty osiedlowe i cztery projekty zintegrowane (projekt osiedlowy - to projekt prowadzący do zaspokojenia potrzeb mieszkańców danego osiedla, projekt zintegrowany - to projekt prowadzący do zaspokojenia potrzeb mieszkańców więcej niż jednego osiedla). Maksymalna wartość projektu osiedlowego to 110 tys. złotych, zintegrowanego 300 tys. zł. Propozycję projektu do zrealizowania w ramach budżetu obywatelskiego może zgłosić każdy mieszkaniec Olsztyna, który ukończył 13 rok życia lub organizacja pozarządowa posiadająca siedzibę na terenie Olsztyna. Projekty mogą dotyczyć wszystkich spraw, które mieszczą się w katalogu zadań własnych i zleconych gminy i powiatu.

Więcej o Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim na www.obo.olsztyn.eu, www. glosujobo.olsztyn.eu










Powróć do archiwum
Pogoda