Idź do treści strony
08.11.2019 13:25

Kultura na długi weekend

Artyści na scenie grają utwór

Wydarzenia związane z Narodowym Świętem Niepodległości nie są jedynymi, z jakich będą mogli skorzystać olsztynianie podczas najbliższych dni. Swoje propozycje przedstawia też MOK i Teatr Lalek.

Sportowo i kulturalnie będzie przy okazji obchodów 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W długi weekend nie zabraknie tez koncertów i spektakli dla starszych widzów.

Olsztyński Teatr Lalek zaprasza na spektakle dla co najmniej 12-letniej młodzieży oraz dorosłych. Na scenie przy ul. Głowackiego 18 wystawiana będzie "Pentezylea". To opowieść o wojnie trojańskiej, królu Priamie, Amazonkach, które przybyły z odsieczą oraz ich królowej.

- Pentezylea nie czekając na nadejście kolejnych posiłków, nie ustalając żadnej wojennej strategii, rzuca się w wir walki - opowiada Agata Szypowicz z OTL. - Jej motywacją nie jest chęć obrony Troi przed klęską. Młoda kobieta pragnie jedynie zaspokoić żądzę sławy. Woli jak lwica rozszarpywać przeciwników, niż dowodzić podległymi jej zastępami. Jest dzika i próżna.

Spisana przez renesansowego poetę Szymona Szymonowica, zaczerpnięta z mitologii historia Pentezylei jest dziś bardzo aktualna i warta opowiedzenia za pomocą języka współczesnego teatru. Spektakle w sobotę i w niedzielę (9 i 10 listopada) o 19:00 w Olsztyńskim Teatrze Lalek.

Miejski Ośrodek Kultury zaplanował natomiast dwa koncerty. W sobotę o 20:00 w Galerii Dobro (Stare Miasto 24/25) będzie można posłuchać szczecińskiego projektu Dynasonic. To propozycja dla wielbicieli dub wave, bo tak można określić muzykę tria z Pomorza Zachodniego.

Dzień później w kameralnej sali amfiteatru im. Czesława Niemena zaprezentuje się dobrze znany zespół Transsexdisco. Do tej pory zespół wydał cztery płyty. Ostatnia - z 2017 roku - jest zatytułowana "Surreal". Początek koncertu o 20:00.

Przez cały długi weekend nie zabraknie też wydarzeń bezpośrednio związanych z Narodowym Świętem Niepodległości.

[sprawdź wydarzenia]

Back to archives
Forecast
Fair 7°C
Partly cloudy 18°C