Idź do treści strony
10.01.2017 15:44

Kopernik byłby dumny

na zdjęciu: uczniowie Gimnazjum nr 13 w Olsztynie

O zjawiskach zachodzących w kosmosie, ciekawostkach dotyczących planet swoim młodszym kolegom opowiadała młodzież z Gimnazjum nr 13.

Autorski cykl "Uczymy przez doświadczenie" olsztyńska 13-stka realizuje już czwarty rok. To właśnie w ramach tego projektu edukacyjnego uczniowie klas I A i I D przeprowadzili nietypową lekcję geografii. Uczestnikami byli młodsi koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Olsztynie. Tym razem to młodzież zmierzyła się z trudnym zadaniem jakim jest przekazywanie wiedzy. Samodzielnie opracowali konspekt zajęć oraz sami poprowadzili warsztaty. W programie lekcji znalazły się zagadnienia dotyczące zjawisk zachodzących w kosmosie. Gimnazjaliści przedstawili ciekawostki dotyczące poszczególnych planet. Teorię zbogacili pokazem własnoręcznie przygotowanych modeli ciał niebieskich, za pomocą których zaprezentowali ruch obiegowy i obrotowy Ziemi.  Podobne zajęcia odbyły się także w Przedszkolu Językowym Junior Academy w Olsztynie.

Pozostając w tematyce kosmosu przypominamy, że do 6 lutego można składać prace w konkursie na referat z zakresu astronomii i astronautyki organizowanym przez Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne. Praca musi dotyczyć tematu szeroko rozumianej astronomii lub astronautyki. Preferowane są referaty zawierające wyniki własnych obserwacji, obliczeń czy prac konstrukcyjnych, a także programy komputerowe. Autorzy najlepszych referatów wezmą udział w Ogólnopolskim Młodzieżowym Seminarium Astronomiczno-Astronautycznym w Grudziądzu, które odbędzie się w dniach 23-25 marca 2017 r. Więcej o konkursie tutaj

Back to archives
Forecast
Clear sky 12°C
Rain 15°C