Idź do treści strony
06.11.2019 14:46

Dzieci poznają zasady bezpieczeństwa

Dzieci z mundurowymi w miasteczku ruchu drogowego

Specjalne warsztaty, praktyczne zajęcia w plenerze oraz konkurs na plakat to jedne z elementów projektu "Bezpieczne przejścia dla pieszych". Olsztyn dostał na przedsięwzięcie ministerialne dofinansowanie.

Zadanie składa się z dwóch elementów. Pierwszą z nich jest doświetlenie części przejść dla pieszych, kolejną zaś zajęcia dla najmłodszych, podczas których poznają elementy, mające pomóc im zachować bezpieczeństwo.

- Celem warsztatów było przypominanie i uświadomienie dzieci, że choćby przy przechodzeniu przez jezdnię potrzebna jest zwiększona czujność - informuje Miejski Inspektor Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Paweł Micek. - Podczas warsztatów zaprezentowaliśmy także, jak widoczny jest pieszy po zmroku, gdy jest wyposażony w elementy odblaskowe, jak i bez takiego wyposażenia.

Zajęcia skierowane były do 130 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5. W części warsztatowej przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji, Straży Miejskiej, OSP Gutkowo oraz Kampanii Rowerowy Olsztyn przekazywali najmłodszym wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz udzielania pierwszej pomocy. Po zmroku prezentowali natomiast dlaczego tak ważne jest noszenie odblasków.

Uczniowie SP5 przygotują także propozycję plakatów w konkursie zatytułowanym "Jesteśmy bezpieczni na przejściach dla pieszych". Mają na to czas do końca listopada, a laureatów i ich prace poznamy na początku grudnia.

Istotnym elementem projektu jest modernizacja sześciu przejść dla pieszych. Doświetlane są te w ciągu al. Wojska Polskiego (w pobliżu ul. Oficerskiej, przy szpitalu psychiatrycznym i dwa przy Poliklinice) oraz w ciągu al. Sybiraków (przy III Liceum Ogólnokształcącym oraz przy ul. Rataja).

Koszt projektu "Bezpieczne przejścia dla pieszych" szacowany jest na niemal 143 tys. złotych, z czego 100 tys. - maksymalna możliwa kwota - to dofinansowanie z programu "Razem bezpieczniej".

Back to archives
Forecast
Fair 7°C
Partly cloudy 18°C