Idź do treści strony
10.07.2019 10:23

Wybitny uczony zaprasza do zamku

Aktor wcielający się w rolę Mikołaja Kopernika

Trwa kolejna edycja akcji Wakacyjne Czwartki z Mikołajem Kopernikiem. To doskonała okazja na poznanie historii miasta i działalności słynnego astronoma.

Muzeum Warmii i Mazur wraz z Samorządem Olsztyna od kilkunastu lat zapraszają do wyjątkowych spotkań z dziejami i nauką. Okazją do niezwykłych opowieści jest postać najsłynniejszego mieszkańca Olsztyna.

Mikołaj Kopernik, który był również administratorem zamku i dóbr Kapituły Warmińskiej w latach 1516-19 i 1520-21, wciela się w rolę przewodnika. W jego towarzystwie można zwiedzić sale wystawowe muzeum, a także miejsca niedostępne na co dzień.

Hasło najbliższego spotkania to "Handel wymienny". Początek w czwartek (11 lipca), o godz. 10:00, zakończenie około godz. 13:45.

- Uczestnicy znajdą się na targu, gdzie można zdobyć lub stracić pieniądze - zachęcają organizatorzy. - Spotkacie tego dnia magików pokazujących tajemniczy świat magii, fizyki i elektryczności, zważycie ile uncji waży wasz telefon, sprawdzicie, które inwestycje najbardziej popłacają, a także szykując się do zimy, pomalujecie warmińskie kafle piecowe.

Poza zwiedzaniem i poznawaniem naukowych ciekawostek, w południe będzie można obejrzeć spektakl Teatru Form Niezależnych Korzunowicz.

W tym miesiącu zaplanowane zostały jeszcze dwa spotkania z Mikołajem Kopernikiem: 18 lipca "Dzień codzienny" oraz 25 lipca "Słońce nad zamkiem".

<- Zurück zu: Archiwum
Wetter
Pochmurnie 8°C
Pogodnie 11°C