Idź do treści strony
09.01.2019 14:18

Stomilanki mierzą w Ekstraligę

Piłkarki Stomilanek Olsztyn odwiedziły w ratuszy prezydenta miasta. Wszyscy pozucją do grupowego zdjęcia

Trzy punkty straty do liderek z Bydgoszczy mają na półmetku rozgrywek I ligi kobiet Stomilanki Olsztyn. Zawodniczki odwiedziły w ratuszu prezydenta miasta.

Środowa (9 stycznia) wizyta była okazją do opowiedzenia o planach na najbliższe miesiące, ale i pochwalenia się doskonałymi występami piłkarek nożnych w poprzednim roku. Zawodniczki olsztyńskiej drużyny właśnie wznowiły przygotowania do wiosennej części sezonu.

- Bardzo cieszy mnie Wasza postawa w rozgrywkach ligowych - mówił prezydent Piotr Grzymowicz. - Budujące są też futsalowe rozgrywki, w których bierzecie udział. Jestem pewien, że to nie jest Wasze ostatnie słowo i wkrótce będziecie świętować kolejne sukcesy. Bardzo Wam dziękuję, że w taki sposób promujecie nasze miasto.

Na półmetku rozgrywek I ligi Stomilanki zajmują 2. miejsce, a do prowadzącego KKP Bydgoszcz tracą zaledwie trzy punkty. Do Ekstraligi awansuje zwycięzca rozgrywek.

Ogromny sukces pod koniec poprzedniego roku odniosły natomiast zawodniczki U-18. W rozegranych w Toruniu Młodzieżowych Mistrzostwach Polski olsztynianki zajęły III miejsce (w meczu o brąz pokonały w karnych ROW Rybnik). Ich tropem mają szansę pójść młodsze koleżanki. Drużyna U-16 będzie walczyć o medale Mistrzostw Polski w swojej kategorii już w ten weekend (12-13 stycznia) w Białymstoku.

- Cieszę się, że nasze wyniki są dostrzegane - przyznał trener, a zarazem prezes Stomilanek, Dariusz Maleszewski. - Miejsce, które zajmujemy w lidze jest na pewno satysfakcjonujące, ale mamy apetyt na więcej. Na pewno ogromnym sukcesem jest ten futsalowy brąz. Mamy naprawdę zgraną grupę dziewczyn i z optymizmem patrzymy w przyszłość.

We wszystkich kategoriach wiekowych w klubie trenuje około stu dziewcząt.

[spotkanie ze Stomilankami - galeria zdjęć] [strona internetowa zespołu]

<- Zurück zu: Archiwum
Wetter
Pochmurnie 19°C
Przelotne deszcze 21°C