Idź do treści strony
15.05.2019 15:05

SP 1 gości nauczycieli z zagranicy

Grupowe zdjęcie nauczycieli z prezydentem Olsztyna

Dwanaścioro nauczycieli z czterech europejskich krajów gości od wtorku (14 maja) w Olsztynie. To jedna z wizyt związanych z realizacją programu Erasmus+.

"Innowacja=Motywacja: jak inteligentnie i kreatywnie stosować nowoczesne technologie w nauczaniu" - tak zatytułowany jest projekt realizowany przez cztery placówki. Poza olsztyńską Szkołą Podstawową nr 1, biorą w nim udział Słoweńcy, Włosi, Grecy oraz liderzy przedsięwzięcia z Hiszpanii.

- Chcemy nadążać wraz ze zmieniającym się światem - mówi dyrektor SP 1, Barbara Rzepnicka. - Projekt dotyczy popularyzacji wykorzystywania innowacyjnych rozwiązań w trakcie nauczania.

To już drugi rok realizacji projektu. Nauczyciele wymieniają się doświadczeniami ze stosowania podczas lekcji multimediów i aplikacji oraz tworzą je sami. Wśród stosowanych narzędzi są m.in. platforma LearningApps (szereg modułów, jak wykreślanki, quizy, krzyżówki, puzzle) albo StoryJumper (aplikacja służąca tworzeniu interaktywnych książek).

- Podobne projekty są niezwykle istotne dla wszystkich naszych szkół - przyznaje prezydent Piotr Grzymowicz, któy objął patronatem wizytę zagranicznych nauczycieli. - Nasza obecność w Unii Europejskiej pozwala na korzystać z wielu programów, które bez wątpienia wpływają na jakość kształcenia.

Podczas pobytu zagraniczni partnerzy biorą udział w lekcjach i warsztatach w SP 1. Poza tym poznają nasze miasto i region. Goście pozostaną w Olsztynie do 17 maja (piątek).

W związku z projektem dotychczas odbył się jeden wyjazd szkoleniowy do Hiszpanii oraz wizyta uczniów w jednej ze szkół w Grecji.

[galeria zdjęć]

<- Zurück zu: Archiwum
Wetter
Deszcz 4°C
Deszcz 3°C