Idź do treści strony
06.02.2018 12:16

Skonsultuj przed złożeniem wniosku

konkurs na organizację przedsięwzięć kulturalnych skierowanych do mieszkańców Olsztyna

Do 21 lutego organizacje pozarządowe mogą składać wnioski w konkursie na organizację przedsięwzięć kulturalnych skierowanych do mieszkańców Olsztyna. Przy ubieganiu się o dofinansowanie przedstawiciele trzeciego sektora mogą skorzystać z indywidualnych konsultacji. 

Prawie 500 tys. zł zostanie w 2018 r. przeznaczonych na organizację przedsięwzięć kulturalnych skierowanych do mieszkańców Olsztyna. Organizatorów wydarzeń wyłoni konkurs, do którego zaproszono przedstawicieli trzeciego sektora. Teraz zainteresowani mogą skorzystać ze specjalnych konsultacji.

- Podczas spotkania będziemy rozmawiać m.in. na temat warunków składania ofert - mówi dyrektor Wydziału Kultury i Ochrony Zabytków. - Można też będzie skonsultować napisany już projekt.

Informacji udzielać będą pracownicy Wydziału Kultury i Ochrony Zabytków oraz Wydziału Zdrowia, Polityki Społecznej i Organizacji Pozarządowych. Z porady urzędników można będzie skorzystać w poniedziałek (12 lutego) od 14:00 do 17:00 w Planecie 11 .

W tegorocznej puli konkursowej znaduje się 480 tys. zł. Pieniądze przeznaczone będą na organizację ważnych wydarzeń kulturalnych (180 tys. zł), edukację mieszkańców Olsztyna w różnych dziedzinach kultury, w szczególności związanych z plastyką, muzyką, literaturą i teatrem (180 tys. zł), promowanie lokalnej twórczości i debiutów artystycznych (50 tys. zł), popularyzację różnorodności kulturowej Olsztyna (40 tys. zł). Nowością będą wydarzenia związane z popularyzacją sztuki współczesnej oraz sztuki street art., na które miasto przeznaczyło 30 tys. zł. Beneficjenci zmierzą się również z nowym kryterium. W związku z obchodzonym w tym roku jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, dodatkowo punktowane będą przedsięwzięcia promujące tę rocznicę.

[więcej o naborze]

<- Zurück zu: Archiwum
Wetter
Mgła 2°C
Pogodnie 7°C