Idź do treści strony
16.05.2019 13:43

Rzeszów podpatruje Olsztyn

Uczestnicy panelu podczas konferencji w Rzeszowie

W stolica Podkarpacia odbyła się konferencja "Miasta Idei. Czas na wypoczynek i rekreację". Wzięli w niej udział także przedstawiciele Olsztyna.

Jak wyglądają nowoczesne tereny wypoczynkowe, na jakich rozwiązaniach innych miast się wzorować - to część pytań, na które starają się odpowiedzieć uczestnicy konferencji. Organizatorzy zaprosili reprezentantów samorządów, które realizowały wyjątkowe projekty.

Zastępca prezydenta Olsztyna Halina Zaborowska-Boruch wzięła udział w części zatytułowanej "Waterfront, czyli jak oswoić rzekę". Wśród inwestycji zrealizowanych i zaprezentowanych przez stolicę Warmii i Mazur są Łynostrada, Park Centralny oraz jeziora Ukiel i Długie.

- Te zadania zdecydowanie zmieniły postrzeganie Olsztyna - przyznaje Halina Zaborowska-Boruch. - Dzięki temu, że nasze miasto odwróciło się frontem do jezior i do Łyny zyskaliśmy wiele możliwości. Wystarczy spojrzeć na zainteresowanie, jakim cieszą się tereny nad jeziorami. Park Centralny pozwolił natomiast przypomnieć o urokliwej rzece i malowniczych spływach nią.

Do udziału w konferencji, poza przedstawicielami gospodarzy oraz Olsztyna, zostali zaproszeni reprezentanci m.in. Nowego Sącza, Krakowa, naukowcy i społecznicy.

<- Zurück zu: Archiwum
Wetter
Częściowe zachmurzenie 1°C
Pochmurnie 4°C