Idź do treści strony
11.01.2019 12:55

Olsztyńskie szkoły najlepsze w regionie

Laboratorium chemiczne

Jest chyba najbardziej wyczekiwanym zestawieniem szkół. Miesięcznik "Perspektywy" ogłosił ranking techników i liceów.

Wśród techników w naszym regionie prym wiedzie Technikum nr 8 w Zespole Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących. Placówka w ogólnopolskim zestawieniu została sklasyfikowana na 8. miejscu. Natomiast pośród liceów najlepszym okazało się XII LO im. Marii i Georga Dietrichów. To jednocześnie 45. pozycja w kraju.

Drugie miejsce w województwie, a 63. w ogólnym zestawieniu zajęło inne olsztyńskie technikum - nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół Ekonomicznych. W przypadku liceów na III miejscu w regionie - a otwierające drugą setkę w Polce - jest II LO im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

W przypadku rankingu techników pod uwagę brane są cztery kryteria: sukcesy w olimpiadach (20 proc. wpływu na ocenę), matura – przedmioty obowiązkowe (20 proc.), matura – przedmioty dodatkowe (30 proc.) oraz wyniki egzaminów zawodowych (30 proc.). Licea ogólnokształcące oceniane są na podstawie trzech pierwszych czynników. Ich waga rozkłada się odpowiednio: 30, 25 i 45 proc.

W tegorocznym Rankingu zasiadający w jego Kapitule przeanalizowali wyniki 2126 liceów ogólnokształcących oraz 1731 techników.

[ranking techników] [ranking liceów]

<- Zurück zu: Archiwum
Wetter
Częściowe zachmurzenie 19°C
Deszcz 27°C