Idź do treści strony
31.10.2019 13:35

Olsztyńskie siatkarki czwarte na świecie

Olsztyńskie siatkarki podczas spotkania z prezydentem miasta

To ogromny sukces polskiej siatkówki plażowej. Uczennice IV Liceum Ogólnokształcącego uplasowały tuż za podium rozegranych na Sycylii Mistrzostw Świata Szkół.

Siatkówka jest jedną z najsilniejszych dyscyplin stolicy Warmii i Mazur. Potwierdziły to niedawno nastolatki z IV LO, które o swym życiowym sukcesie opowiadały podczas spotkania z prezydentem Olsztyna.

- Rezultat, jaki osiągnęłyście, jest bez wątpienia powodem do dumy - mówił podczas czwartkowego (31 października) spotkania Piotr Grzymowicz. - Dziękuję za wspaniałe reprezentowanie miasta i mieszkańców. Nie mam wątpliwości, że to dopiero początek Waszej drogi do ogromnej kariery. Na pewno jeszcze nie raz będziemy się wraz z Wami, Waszymi trenerami i rodzicami cieszyć z sukcesów.

Izabela Żukowska i Izabela Rzodkiewicz były jedynym duetem, jaki reprezentował Polskę podczas zawodów w San Vito Lo Capo we Włoszech. W kategorii, w jakiej rywalizowały dziewczęta, za rywalki miały 11 innych zespołów z całego świata.

- Start w takich zawodach to na pewno marzenie każdego sportowca - przyznała Izabela Żukowska. - Poza sportową rywalizacją to także doskonała okazja, by poznać inne kultury i spotkać się z rówieśnikami i innych krajów. Zawody odbywały się w niesamowitej scenerii. Z jednej morze, z drugiej góry, a na plaży w pobliżu boiska, na których rywalizowałyśmy.

Olsztynianki w grupie rywalizowały m.in. z zespołem Stanów Zjednoczonych, który ostatecznie wygrał zawody. W półfinale od reprezentantek Polski lepsze okazały się Brazylijki. Mecz rozgrywany był jednak w bardzo trudnych warunkach, wiał porywisty wiatr, a o wyniku bardziej, niż umiejętności, zdecydował przypadek. Niezależnie od tego, Polki miały w górze nawet piłkę meczową.

- Niezależnie od tego nasz wynik jest bez wątpienia sukcesem - powiedziała Izabela Rzodkiewicz. - To jednocześnie potwierdzenie, że Olsztyn i cały nasz region jest bardzo silny siatkarsko. Jest bardzo duże zainteresowanie trenowaniem siatkówki, zarówno halowej, jak i plażowej.

Olsztynianki miały doskonałe warunki, by przygotować się do startu we Włoszech. Podczas treningów korzystały z hali do siatkówki plażowej zlokalizowanej na terenie CRS Ukiel przy ul. Olimpijskiej. Stąd - niezależnie od pogody - mogły realizować zaplanowane zajęcia.

Teraz wracają do ligowych rozgrywek. Na co dzień reprezentują bowiem barwy Chemika Olsztyn.

[galeria zdjęć]

<- Zurück zu: Archiwum
Wetter
Pochmurnie 0°C
Pochmurnie 1°C