Idź do treści strony
16.05.2019 13:14

O Olsztynie przy śniadaniu

Obiekty CRS Ukiel

Rozpoczęła się jubileuszowa, 60. Kortowiada. To doskonała okazja, by porozmawiać o naszym mieście ze studentami Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Od kilkunastu dni zachęcamy do wypełnienia ankiety, która w największym uogólnieniu ma odpowiedzieć na pytanie: "Jak się żyje w Olsztynie w okolicy?". Badanie obejmuje trzy obszary: gospodarkę, społeczeństwo oraz środowisko. Dzięki temu będzie można ocenić aktualną sytuację społeczno-gospodarczą miasta oraz okolicznych gmin, mocne i słabe strony, szanse oraz zagrożenia.

Przy okazji olsztyńskich juwenaliów o mieście i pobliskim obszarze będziemy rozmawiać ze studentami. Wszystko w luźnej atmosferze niedzielnego (19 maja) śniadania na plaży kortowskiej.

- Zachęcamy studentów do podzielenia się z nami swoimi obserwacjami - mówi dyrektor Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta, Justyna Sarna-Pezowicz. - Przyjdźcie, powiedzcie, co się Wam podoba w naszym mieście, czego nie lubicie, gdzie widzicie szanse na jego rozwój, a jakie dostrzegacie zagrożenia.

Wyniki ankiety oraz rozmów posłużą do aktualizacji Strategii Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Olsztyna (Olsztyn oraz gminy: Barczewo, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Purda, Stawiguda).

Śniadanie na plaży kortowskiej odbędzie się w niedzielę (19 maja) między 10:30 a 13:00. Organizatorami są Samorząd Studencki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Urząd Miasta.

<- Zurück zu: Archiwum
Wetter
Czyste niebo -1°C
Pochmurnie 2°C