Idź do treści strony
07.03.2018 15:34

Mistrz bez chwili wytchnienia

Medal Karola Zalewskiego

Jeszcze w niedzielę z kolegami ze sztafety świętował nieprawdopodobny wynik, a wkrótce będzie szykować się do kolejnych startów. Lekkoatleta Karol Zalewski spotkał się dziś (7 marca) z prezydentem Olsztyna.

- Gratuluję wspaniałego startu - mówił prezydent Piotr Grzymowicz. - Zawsze możemy być dumni z naszych 400-metrowców. Tym większa radość, że wśród najlepszych jest przedstawiciel naszego miasta.

To była nieprawdopodobna euforia i niezwykły rezultat. Polska sztafeta 4x400 m zdobyła halowe mistrzostwo świata podczas zawodów w Birmingham oraz pobiła rekord świata. Na pierwszej zmianie biegu, który zapisał się w historii polskiej lekkiej atletyki, wystartował Karol Zalewski z AZS-u UWM.

- Bardzo liczyliśmy na to, że uda się pokonać Amerykanów - opowiadał olsztyński biegacz podczas spotkania w Urzędzie Miasta. - Największe emocje były chyba nie w momencie przekroczenia mety, ale gdy dowiedzieliśmy się, że mamy rekord świata.

Przed olsztynianinem teraz chwila odpoczynku, a wkrótce pierwszy z obozów przygotowawczych w Portugalii. Jednym z najważniejszych startów w tym sezonie będą sierpniowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Berlinie.

[galeria zdjęć]

<- Zurück zu: Archiwum
Wetter
Częściowe zachmurzenie 3°C
Częściowe zachmurzenie 7°C