Idź do treści strony
26.04.2019 12:45

Majówka? A może aktywnie?

Miłośnicy mocnych wrażeń będą mogli spróbować swoich sił w skimboardzie. Ci, którzy wolą poleniuchować będą mogli poleżeć na leżakach... w klimacie tropikalnej plaży. A wszystko to na miejskich plantach.

Skimboard jest to sport wodny polegający na jeździe (ślizgu) na desce po cienkiej warstwie wody. Trzeba wziąć odpowiedni rozbieg, rzucić deskę na powierzchnię wody oraz wykonanać odpowiedniego naskoku. To doskonały trening przed letnim ujarzmianiem morskich fal, ale przede wszystkim świetna zabawa zarówno dla uczestników jak i obserwatorów. 20-metrowy tor do skimboardu to główna ale nie jedyna atrakcja Aktywnej Majówki.

- Przy okazji tego radosnego i słonecznego (miejmy nadzieję) święta, jakim będzie tegoroczna naprawdę długa majówka, chcemy Państwa zaskoczyć wyjątkowymi atrakcjami! - zachęca Krzysztof Otoliński, dyrektor Biura Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Olsztyna-  Pomimo tego, że spotkamy się w parkowej, trawiastej przestrzeni plant, postaramy się tam stworzyć klimat tropikalnej plaży! Jak? Między innymi z pomocą mobilnego toru wodnego i z udziałem doświadczonych surferów!

W pobliżu powstanie także strefa trenażerów ruchu. Trickboard i Gyroboard to nowoczesne przyrządy do ćwiczeń i treningu dla osób w każdym wieku. Ćwiczenia umożliwiają rozwój zdolności motorycznych i gimnastykę całego ciała, a także usprawniają koordynację nerwowo-mięśniową ćwiczących. Atrakcja stanowi doskonałe uzupełnienie treningu w takich dyscyplinach jak: skimboard, windsurfing, kitesurfing, wakeboard, skateboard i wiele innych sportów, które wymagają podobnej koordynacji ciała. Zajęcia na urządzeniach prowadzą instruktorzy specjalizujący się w tego typu sportach. Na strefie będziemy świadkiem wielu emocjonalnych konkursów, widowiskowych pokazów oraz bitew na tricki pomiędzy uczestnikami. Emocje gwarantowane.

Poza urządzeniami symulującymi morskie fale znajdzie się i miejsce na bardziej przyziemne atrakcje dla najmłodszych. Akademia Kids Bike Hero kierowana jest do małych dzieci, które potrafią chodzić i chciałby przeżyć pierwszą rowerową przygodę. Program został stworzony z myślą o nauce równowagi i koordynacji pozwalającej małym dzieciom na swobodne przejście do etapu jazdy na rowerkach napędzanych pedałami. W tym celu do dyspozycji będą edukacyjne rowerki biegowe. Dla bardziej doświadczonych i odważnych dzieci zapewniliśmy najlepsze na rynku rowery mini BMX, które pozwalają na osiągnięcie większych prędkości i pokonywanie przeszkód z rozmachem. W obu przypadkach instruktorzy przeprowadzą instruktaż, a dla najbardziej zaangażowanych zorganizują zawody na specjalnie zaaranżowanym torze Bike Fun Park. Bike Fun Park wyposażony został w mobilne przeszkody tj. platformę startową, wzniesienia, najazdy i zjazdy, fale typu pump track, mini opony do mijania oraz pachołki. Podczas wydarzenia mali uczestnicy poczują się na naszym torze jak prawdziwi rajdowcy na crossowym torze! Dla każdego "Rajdera" zapewniamy zestaw ochraniaczy (kask, nakolanniki, łokietiki).

Co jeszcze moglibyśmy zrobić, by w sercu Olsztyna poczuć się jak na rajskiej plaży? Palmy? Leżaczki? Pozytywne wibracje płynące zza konsolety DJ'a? Sprawdźcie nas!

Do zobaczenia na plantach w pierwszy weekend maja - 4 i 5 maja na plantach przy ulicy Pieniężnego!

Jeśli chcecie sprawdzić co jeszcze dzieje się w pozostałe dni majówki - zapraszamy na naszą stronę.

<- Zurück zu: Archiwum
Wetter
Pochmurnie 7°C
Pochmurnie 7°C