Idź do treści strony
06.02.2018 10:01

Harcerski finał WOŚP

Harcerski finał WOŚP

Po raz pierwszy głównym organizatorem sztabu WOŚP w Olsztynie został Hufiec Warmiński ZHP im. Ryszarda Knosały. Był to największy sztab w całym Województwie Warmińsko-Mazurskim.

W poniedziałek (5 lutego) prezydent Olsztyna spotkał się z harcerzami, aby podziękować za organizację  tegorocznej, olsztyńskiej odsłony WOŚP.

- Nie da się ukryć, że harcerze spisali się na medal - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Podjęli się niełatwego zadania organizacji 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wywiązali się z niego bez zarzutu. Orkiestra zagrała znakomicie, a jednym z sympatyczniejszych dźwięków był miły brzęk pieniędzy wpływających na konto potrzebujących dzieci.

Harcerze współorganizowali około 50 imprez towarzyszących, zorganizowali 150 aukcji allegro, przygotowali 20 skarbon stacjonarnych, pozyskali ponad 100 sponsorów oraz współpracowali z ośmioma patronami medialnymi, którzy regularnie pisali o przygotowaniach oraz przebiegu samego finału. Ponadto, byli współorganizatorami koncertu głównego na scenie Staromiejskiej. O poczynaniach sztabu można było czytać na stronie www.wosp.olsztyn.eu, a także w mediach społecznosciowych Facebook, Instagram, Snapchat, Twitter. Działania sztabu relacjonowała stacja TVN/TTV oraz TVN24, którzy wybrali Olsztyn do puli 9 miast "relacji na żywo".

-  Organizacja WOŚP była największym przedsięwzięciem organizowanym dotychczas przez Hufiec Warmiński ZHP - mówi szefowa sztabu WOŚP Olsztyn, komendantka Hufca Warmińskiego ZHP, Dorota Limontas. - Na pewno wpisze się jako ogromne wyzwanie organizacyjne, programowe i finansowe, niezapomniana przygoda, cenne doświadczenie, a także możliwość pełnienia służby. Wymagała zaangażowania wszystkich członków, jak również naszych partnerów i sojuszników. Daliśmy radę, o czym świadczy rekordowy wynik zbiórki.

Olsztyński sztab był największym w całym Województwie Warmińsko-Mazurskim. Zrekrutował ponad 450 wolontariuszy. Łącznie w pracach związanych z przygotowaniem i organizacją 26. finału brało udział ponad 250 harcerzy, czyli połowa członków Hufca.

- Jesteśmy dumni oraz pełni satysfakcji z organizacji 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - dodaje Limontas. - Po raz kolejny harcerze pokazali lokalnemu społeczeństwu, jak świetnymi są organizatorami i zostawili po sobie piękny ślad.

Najlepszym świadectwem jakości pracy harcerzy jest rekordowy wynik: 482 939,95 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.
<- Zurück zu: Archiwum
Wetter
Mgła 2°C
Pogodnie 7°C