Idź do treści strony
13.08.2019 13:44

Bardzo Młoda Kultura - ostatnie dni na zgłoszenia

Logo programu

Kończy się nabór do II edycji oryginalnego przedsięwzięcia dofinansowanego z projektu Narodowego Centrum Kultury. Zgłoszenia potrwają do 16 sierpnia (piątek).

Poszukiwanie szans na zrównoważony i harmonijny rozwój regionu oraz poznanie przeszkód stojących na drodze do niego. To jedno z najważniejszych zadań przedsięwzięcia. Pierwsza edycja była realizowana w latach 2016-18 pod nazwą Wędrowna Akademia Kultury. Obecna edycja zakończy się w 2021 roku.

- Chcemy zidentyfikować nieznane jeszcze zasoby kulturowe, odnaleźć i nazwać bariery i przeszkody w edukacji kulturowej, określić kierunki polityk kulturalnych i edukacyjnych i zaproponować narzędzia ewaluacyjne i animacyjne - wyjaśniają organizatorzy.

Projekt ma kilka form, w jakich mogą poruszać się uczestnicy. To konkursy grantowe, warsztaty, fora i targi edukacyjne oraz portal internetowy.

W poprzedniej edycji jednym z działań był "Zakręcony Olsztyn". Jego celem było ukazanie piękna miasta – stolicy regionu, jego wielokulturowej przeszłości, a poprzez kreatywne działania plastyczne poznawanie zakamarków historii Olsztyna. Dzieci wraz z rodzicami i młodzież wychodząc z domu, odbywali podróż w kolejne miejsce związane z miastem.

Szczegóły programu oraz informacje o warunkach zgłoszenia się do niego są na stronie internetowej "Bardzo Młoda Kultura".

<- Zurück zu: Archiwum
Wetter
Pochmurnie -2°C
Częściowe zachmurzenie 0°C