Idź do treści strony
15.05.2019 14:43

Ambasador Hiszpanii w Olsztynie

Ambasador Hiszpanii słucha hymnu Olsztyna granego przez miejskiego hejnalistę

Możliwości współpracy były jednym z tematem rozmów prezydenta miasta z ambasadorem Hiszpanii (środa, 15 maja). Możliwe, że w Olsztynie zrealizowany zostanie oryginalny projekt.

To była pierwsza wizyta w regionie Fancisco Javiera Sanabrii Valderramy. Główną przyczyną była odbywająca się w stolicy Warmii i Mazur konferencja "New Education Forum", której uczestnicy rozmawiali o przygotowaniu młodzieży do wejścia na rynek pracy, a także bierności zawodowej młodych Europejczyków. Przy okazji obecności w Olsztynie, ambasador odwiedził prezydenta Olsztyna.

- Chcę poznać możliwości współpracy między miastem, regionem a moim krajem - wyjaśniał ambasador Sanabria Valderrama. - Mamy z Polską dobre relacje, zarówno te kulturalne, jak i handlowe.

Przemysł meblarski, turystyka czy nowe technologie to najważniejsze kierunki zainteresowania hiszpańskich firm. To także działalność wielu spośród ok. 23 tysięcy podmiotów działających na terenie Olsztyna.

- Badania dotyczące kosmosu prowadzone przez uniwersytet czy produkcja zdrowej żywności są także ważnymi kierunkami, jakimi zajmujemy się w Olsztynie i okolicach - przypominał prezydent Piotr Grzymowicz. - Na pewno każdy rodzaj współpracy jest mile widziany. Jesteśmy otwarci na wszelką aktywność i mamy na nią doskonałe warunki.

Przy okazji spotkania ambasador Hiszpanii poinformował o zainteresowaniu swoich rodaków realizacją oryginalnego projektu. Cztery osoby chorujące na stwardnienie rozsiane chciałyby nagrać reportaż ukazujący je jako aktywne, korzystające z życia, mogące normalnie funkcjonować. Tłem miałyby być jeziora. Niewykluczone, że zostanie nagrany właśnie w Olsztynie na przełomie lipca i sierpnia.

[galeria zdjęć]

<- Zurück zu: Archiwum
Wetter
Częściowe zachmurzenie 1°C
Pochmurnie 4°C