Sport
23.05.2019 12:42

Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców Olsztyn 2019

Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i  Młodzieżowców Olsztyn 2019

W dniach 15 - 19 maja 2019 r. w Olsztynie odbyły się Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu. Olsztyńscy zawodnicy reprezentujący KS AZS UWM Olsztyn zdobyli 9 medali. Jeden medal wywalczyła także zawodniczka reprezentująca MPT Kormoran Olsztyn. W rywalizacji seniorów dwa srebrne krążki  w stylu dowolnym (1500m, 800m) zdobył Krzysztof Pielowski zawodnik KS AZS UWM Olsztyn. Brązowe medale w stylu dowolnym wywalczyli : Ewa Jaszczuk (MPT Kormoran Olsztyn, 800m ), Bartłomiej Koziejko (KS AZS UWM Olsztyn, 1500m, 400m), oraz Justyna Burska (KS AZS UWM Olsztyn, 1500m). W rywalizacji młodzieżowej Mistrzostw Polski olsztyńscy zawodnicy również uplasowali się na podium. Dwa srebrne medale w stylu dowolnym zdobył Bartłomiej Koziejko (1500 m, 400m), oraz brązowy na dystansie 800 metrów, również w stylu dowolnym. Medal brązowy na dystansie 100 m stylem motylkowym wywalczył także Piotr Sadłowski reprezentujący KS AZS UWM Olsztyn . Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.