Idź do treści strony

Środa dla seniora w BWA

BWA Galeria Sztuki w Olsztynie zaprasza na spotkanie z cyklu „Środa dla seniora”, które odbędzie się 15 stycznia (środa) o godz. 17:00 w siedzibie galerii – Piłsudskiego 38, Olsztyn. Wykład „Najcenniejsze obrazy w Polsce i ich historia” poprowadzi Monika Sadowska (specjalistka ds. wystaw i promocji w BWA).

„Środa dla seniora” to propozycja skierowana do osób starszych, które chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu kultury i sztuki. Program spotkań obejmuje tematyczne prelekcje pogłębione dyskusją z uczestnikami.

W nowym roku organizatorzy podejmą temat najcenniejszych obrazów, które znajdują się w Polsce. Spojrzymy na nie pod kątem znaczenia kulturowego w kręgu europejskim oraz światowym, jak również pod względem społecznej wartości i oceny naszego dziedzictwa. Zestawimy ze sobą dzieła, które są ważne dla sztuki światowej, z tymi które cenią Polacy.

Zwrócimy również uwagę na fakt, że aby zobaczyć arcydzieła światowej klasy wcale nie musimy jechać na zagraniczną wycieczkę, a wystarczy udać się w podróż po kraju.


Gdzie BWA Galeria Sztuki w Olsztynie
Organizacja BWA Galeria Sztuki w Olsztynie
Kontakt +48-89-527-94-66
Data 2020-01-15
Godziny 17:00 - 18:00
Forecast
Cloudy 0°C
Cloudy 1°C