Idź do treści strony
Telebim, na którym wyświetlono wyniki rankingu

Fundusze na transport - Olsztyn najlepszy!

03.10.2019

Nasze miasto skutecznie pozyskuje pieniądze na inwestycje transportowe. Wśród miast wojewódzkich stolica Warmii i Mazur była bezkonkurencyjna.

Śmieciarka przed budynkiem

Śmieci także na telefon

03.10.2019

W Olsztynie zmieniają się zasady bezpłatnego przyjmowania odpadów tzw. problemowych i niebezpiecznych przez mobilny PSZOK. Odpady będą odbieranie nawet prosto z domu.

Logo Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Olsztynie

Ekomodernizacja ciepłowni

02.10.2019

Olsztyński MPEC podpisał w środę (2 października) umowę na modernizację Ciepłowni Kortowo. Wykonawca - Grupa Azoty Polskie Konsorcjum Chemiczne Sp. z o.o. - ma na zrealizowanie tego zadania 24 miesiące.

Mapa jakości powietrza

Czujniki pokazują jakość powietrza

02.10.2019

Praktycznie całe miasto na zielono - tak teraz w Olsztynie wskazują specjalne czujki. Po rozpoczęciu sezonu grzewczego do strażników miejskich trafiają już pierwsze zgłoszenia w sprawie zanieczyszczeń powietrza.

Logo BWA Galerii Sztuki

Październik w BWA

02.10.2019

Dwie nowe wystawy w tym miesiącu będą mogli oglądać odwiedzający BWA Galerię Sztuki. Pierwszy wernisaż 10 października, kolejny - tydzień później.

Urna Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

Głosujemy w OBO 2020!

01.10.2019

Olsztynianie mogą już wybierać pośród projektów zgłoszonych do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie potrwa do 15 października.

Grafika promujące Festiwal Mendelsohna

Zbliża się Festiwal Mendelsohna

01.10.2019

Przed nami kolejna edycja oryginalnego cyklu spotkań dotyczących architektury oraz przemian kulturalnych i społecznych w regionie. Hasło tegorocznego Festiwalu Mendelsohna to "Ziemia".

Uczestnicy Dnia Sztuki Abstrakcyjnej

Abstrakcyjnie w SP33

30.09.2019

Dzień Sztuki Abstrakcyjnej zawitał do Szkoły Podstawowej nr 33 w Olsztynie. Wydarzenie organizowane jest przy okazji rocznicy urodzin malarza Marka Rothko.

Wetter
Czyste niebo -1°C
Pochmurnie 2°C