Idź do treści strony
Olsztyn z lotu ptaka

Kemping ma inwestora

21.05.2019

Pozytywne zakończenie poszukiwania dzierżawcy terenu nad jez. Ukiel. To oznacza, że w ciągu trzech lat powinien zacząć działać tam kemping.

Las Miejski w Olsztynie

Trwają warsztaty o Warmii

21.05.2019

Choć jest wyjątkową, historyczną krainą, wielu nie odróżnia jej od Mazur. Od lat trwają starania o przywrócenie Warmii należytego miejsca w świadomości mieszkańców.

Uczestnicy spotkania dzielą się opiniami

Mamy pierwsze opinie o Olsztynie

20.05.2019

Około 800 osób wzięło udział w badaniu, które przeprowadzaliśmy ostatniego dnia juwenaliów, podczas "Śniadania na plaży w Kortowie". Mieszkańcy Olsztyna i goście mieli szansę powiedzieć co im się w naszym mieście podoba, a co...

Laboratorium

Trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych

20.05.2019

Niemal miesiąc został do zakończenia naboru do liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych. Są jednak klasy, do których dokumenty trzeba złożyć do środy (22 maja).

Start i meta zawodów triathlonowych

Triathlonowy Puchar Europy już w sobotę

17.05.2019

Ćwierć tysiąca zawodników z 24 krajów z czterech kontynentów - tak obsadzone będą sobotnie (17 maja) zmagania Pucharu Europy w triathlonie nad jez. Ukiel. Dzień później inauguracja Pucharu Polski.

Próba spektaklu "Fru-Fru"

Sobota z Teatrem Lalek

17.05.2019

Przed nami V Dzień Teatru Publicznego (sobota, 18 maja). Przy tej okazji Olsztyński Teatr Lalek zaprasza na szereg atrakcji.

Dni Kultury Niemieckiej w MBP

16.05.2019

W związku z obchodami 20-lecia partnerstwa Olsztyna i Offenburga, Urząd Miasta Olsztyna oraz Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na Dni Kultury Niemieckiej (30 maja-1 czerwca). Aby w należyty sposób uczcić wieloletnią dobrą...

Olsztyn.Aktywnie! znów rozwija żagle!

16.05.2019

 Dosłownie i  w przenośni, bo wśród aktywności przygotowanych na najbliższe miesiące pojawią się też sporty wodne. Tymczasem jednak zaczniemy bardziej przyziemnie i już w pierwszy weekend dziesiątej edycji projektu możemy wybrać...

Wetter
Częściowe zachmurzenie 12°C
Pochmurnie 18°C