Idź do treści strony
Sport
15.12.2023 10:00

SUKCES OLSZTYŃSKICH KATARETEKÓW

W dniach 9- 10 grudnia 2023 r. odbył się Puchar Europy Karate Kyokushin w Budapeszczcie. Olsztyński Klub Kyokushin Karate reprezentowały trzy zawodniczki  Aisha Ndiaye , Zuzanna Dąbkowska oraz Aleksandra Wieczorek w kategorii kata. Zuzanna Dąbkowska stanęła na najwyższym podium zdobywając złoty medal. Warto wspomnieć, że Zuzanna jest aktualną mistrzynią Europy. Aisha Ndiaye zajęła 6 miejsce, a jej klubowa koleżanka Aleksandra Wieczorek zajęła 7 miejsce. W tym samym czasie 9 grudnia odbył się XX Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin we Wrocławiu. Olsztyńscy zawodnicy Antoni Harpak, Maksymilian Gierczak, Nela Paszkowska, Lilianna Paszkowska uplasowali się na najwyższym podium zdobywając złoty medal w kategorii kata. Zuzanna Drążek, Malwina Otremba, Izabela Ostrowska zdobyli srebrny medal w kategorii kata. Lila Gajko zdobyła brązowy medal w tej samej kategorii. W kategorii kumite  wystartowali Natan Jurcewicz, Paweł Kwiatkowski, Kacper Kruger, Nela Paszkowska, Lilianna Paszkowska, Nadia Załuska zdobywając złoty medal. Hubert Murawski, Milewicz Julia, Sandra Gajko Malwina Otremba, Mateusz Markuszewski  zdobyli srebrny medal. Wiktoria Bednarek, Zuzanna Drążek, Zuzanna Petynka, Tymon Harasimowicz, Antoni Harpak, Hanna Drobot, Maria Gryko, Igor Achramowicz zdobyli brązowy medal