Idź do treści strony

Bogusław SzwedowiczBogusław Szwedowicz
ul. Wyzwolenia 30
10-101 Olsztyn

Sekretariat
Tel. 89 527-31-11, wew. 530
Tel. 89 535-15-88
Fax. 89 522-69-50
pokój nr 110
Adres e-mail: szwedowicz.boguslaw@olsztyn.eu

 

 

Bogusław Szwedowicz urodził się w 1946 roku w Olsztynie. Po maturze, którą zdawał w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Olsztynie rozpoczął studia na Politechnice Łódzkiej na wydziale mechanicznym. Po ich ukończeniu podjął studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej z zakresu organizacji, zarządzania i ekonomiki przedsiębiorstw.

Karierę zawodową rozpoczął jako konstruktor. Wkrótce podjął pracę w Mostostalu, w którym pracował przez kolejne 30 lat, zajmując stanowiska od kierownika robót po zastępcę dyrektora naczelnego. Podczas pracy w tej firmie m.in. przez 6 lat był bezpośrednim kierownikiem budowy inwestycji energetycznych i ekologicznych w Niemczech.

Jednak Mostostal to jeden z przystanków w jego zawodowej karierze. Później kierował m.in. pionem budownictwa w giełdowej spółce Polnord, był także prezesem zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Olsztynie.

Żonaty, ma dwójkę dzieci. Wolny czas lubi poświęcić działce, dobrej książce i sportowi – zwłaszcza koszykówce, którą uprawiał wyczynowo.

Pogoda
Czyste niebo 2°C
Częściowe zachmurzenie 7°C
Kalendarz wydarzeń