Środa, 4 marca 2015 Imieniny: Adrianny, Kazimierza, Wacława przejdź do treści
Biuletyn Informacji Publicznej
Polski English Deutsch русский Український
Facebook - fanpage Olsztyna - link Twitter - profil Olsztyna - link Youtube - link Instagram - link

Redakcja

Urząd Miasta Olsztyna
Biuro Komunikacji Społecznej

Plac Jana Pawła II 1
10-101 Olsztyn
Tel. 89-527-31-11
e-mail: admin@olsztyn.eu

O Olsztynie > Urząd Miasta > Władze Miasta > III Zastępca Prezydenta

Bogusław Szwedowicz

ul. Wyzwolenia 30
10-101 Olsztyn


Sekretariat
tel. 89 527-31-11, wew. 530
tel. 89 535-15-88

Fax. 89 522-69-50
pokój nr 110
Adres e-mail: szwedowicz.boguslaw@olsztyn.eu

Urodził się w 1946 roku w Olsztynie. Po maturze, którą zdawał w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Olsztynie rozpoczął studia na Politechnice Łódzkiej na wydziale mechanicznym. Po ich ukończeniu podjął studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej z zakresu organizacji, zarządzania i ekonomiki przedsiębiorstw.
Karierę zawodową rozpoczął jako konstruktor. Wkrótce podjął pracę w Mostostalu, w którym pracował przez kolejne 30 lat, zajmując stanowiska od kierownika robót po zastępcę dyrektora naczelnego. Podczas pracy w tej firmie przez 6 lat był też bezpośrednim kierownikiem budowy inwestycji energetycznych i ekologicznych w Niemczech.
Później kierował m.in. pionem budownictwa w giełdowej spółce Polnord. W roku 2007 pracę zawodową wiąże z Olsztynem. Zostaje prezesem zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.
Żonaty, ma dwójkę dzieci. Wolny czas lubi poświęcić działce, dobrej książce i sportowi – zwłaszcza koszykówce, którą uprawiał wyczynowo.

Linki
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content. Place your alternate content here and users without the Flash plugin or with Javascript turned off will see this. Content here allows you to leave out noscript tags. Include a link to bypass the detection if you wish.