Sobota, 7 marca 2015 Imieniny: Pawła, Tomasza, Pauli przejdź do treści
Biuletyn Informacji Publicznej
pl0 pl1 pl2 pl3 pl5
Facebook - fanpage Olsztyna - link Twitter - profil Olsztyna - link Youtube - link Instagram - link

Redakcja

Urząd Miasta Olsztyna
Biuro Komunikacji Społecznej

Plac Jana Pawła II 1
10-101 Olsztyn
Tel. 89-527-31-11
e-mail: admin@olsztyn.eu

O Olsztynie > Urząd Miasta > Aktualności

Prace budowlane w parku

data dodania: 10-07-2013

 

Trwa realizacja projektu „Poprawa estetyki i atrakcyjności przestrzeni publicznej Śródmieścia - budowa Parku Centralnego i rewaloryzacja Parku Miejskiego Podzamcze w Olsztynie”, który zdecydowanie podniesie poziom atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej w tej części miasta. Już wkrótce w obu miejscach ruszą prace budowlane.


PARK MIEJSKI PODZAMCZE
W lipcu planuje się rozpoczęcie I etapu robót budowlanych związanych z Rewaloryzacją Parku Miejskiego Podzamcze. Prace te obejmą część południową parku. Obecnie trwa postępowanie administracyjne w celu wydania pozwolenia na budowę. Dzięki Rewaloryzacji Park Miejski Podzamcze odzyska swój dawny blask i stanie się miejscem, gdzie mieszkańcy będą mogli wypoczywać na świeżym powietrzu. Powstaną tam m. in. ścieżki spacerowe oraz rowerowe, place wejściowe, plac centralny, fontanna, oświetlenie parkowe oraz kładki przez rzekę Łynę. W parku ma także funkcjonować monitoring. Inwestycje poprzedziły badania archeologiczne, których wyniki zostały uwzględnione w dokumentacji projektowej. Konsultacje społeczne pozwoliły na poznanie opinii i wniosków mieszkańców, które zostały uwzględnione w programie funkcjonalno-użytkowy oraz koncepcji programowej. Po otrzymaniu wytycznych od Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków dokonano ponownej poprawy i uzupełnienia dokumentacji. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

PARK CENTRALNY
5 lipca 2013 r. zostało wydane pozwolenie na roboty budowlane w Parku Centralnym. W chwili obecnej trwają prace projektowe i część robót budowlanych związanych z remontami sieci infrastruktury technicznej, tj. istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Dzięki tej inwestycji nieuporządkowana i niezagospodarowana do tej pory przestrzeń stanie się atrakcyjnym miejscem rekreacji dla mieszkańców. W parku powstaną fontanna oraz ścieżki rowerowe i spacerowe, a także kładki przez rzekę Łynę i plac centralny. Zostanie tam również zainstalowany monitoring. Konsultacje społeczne pozwoliły na wyłonienie liderów społecznych, którzy biorąc udział w tworzeniu dokumentacji projektowej. W ramach budowy parku odbyły się dwa konkursy: Konkurs na opracowanie koncepcji funkcjonalno-przestrzennej Parku Centralnego w Olsztynie, który miał charakter ideowy otwarty i krajowy oraz Konkurs architektoniczny mający na celu wybór formy nowo projektowanych kładek pieszych i pieszo-rowerowych przez rzekę Łynę w Parku Centralnym. Wykonawcą inwestycji jest Firma Budowlano – Drogową „PRASBET”.

 Linki
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content. Place your alternate content here and users without the Flash plugin or with Javascript turned off will see this. Content here allows you to leave out noscript tags. Include a link to bypass the detection if you wish.