Czwartek, 5 marca 2015 Imieniny: Adriany, Fryderyka, Oliwii przejdź do treści
Biuletyn Informacji Publicznej
Polski English Deutsch русский Український
Facebook - fanpage Olsztyna - link Twitter - profil Olsztyna - link Youtube - link Instagram - link

Redakcja

Urząd Miasta Olsztyna
Biuro Komunikacji Społecznej

Plac Jana Pawła II 1
10-101 Olsztyn
Tel. 89-527-31-11
e-mail: admin@olsztyn.eu

O Olsztynie > Edukacja > Uczniowie > Rekrutacja

 

W roku 2014 rekrutacja do przedszkoli, burs i szkół prowadzonych przez Miasto Olsztyn po raz kolejny odbywać się będzie z wykorzystaniem systemu komputerowego wspomagania pracy jednostek oświatowych „NABÓR”. Pierwszy raz usprawni proces rekrutacji do żłobków i pałacu młodzieży. System opracowany przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo – Sieciowe jest narzędziem wspomagającym pracę jednostek w dziedzinie rekrutacji (przyjmowania dokumentów, wprowadzania i porządkowania danych, ustalania i ogłaszania wyników) oraz pracy bieżącej.


W harmonogramie wdrożenia Systemu przewidziano m.in. uruchomienie strony internetowej http://nabor.pcss.pl/olsztyn/, na której umieszczone zostaną niezbędne informacje i dokumenty obowiązujące w procesie rekrutacji, w szczególności pożądane przez dzieci, uczniów i rodziców Informatory oraz kompendium wiedzy o żłobkach, przedszkolach, szkołach, bursach i pałacu młodzieży oraz oddziałach. Informacje na stronie internetowej będą zmieniały się w sposób dynamiczny pokazując np. zainteresowanie szkołą lub oddziałem, albo liczbę wolnych miejsc.


Możliwość przeprowadzenia rekrutacji do żłobków, przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, pałacu młodzieży i burs przy wsparciu systemu elektronicznego zamiast dotychczasowych żmudnych procedur, komfort pracy i szybkość uzyskanych tą metodą rezultatów to kwestie bezdyskusyjne – System okazuje się niezbędnym narzędziem pracy dla Urzędu Miasta i każdej placówki. Niezawodność i bezpieczeństwo, łatwość obsługi i elastyczność, a nade wszystko skuteczność i fakt, że na każdym etapie rekrutacji wszystkie podmioty w nim uczestniczące mają dostęp do pełnych informacji o jej przebiegu, w połączeniu z eliminacją stresu związanego z długim oczekiwaniem na wyniki stanowią atuty warte kosztów poniesionych na wdrożenie kompletnego systemu.


Składanie przez uczniów i rodziców dokumentów wymaganych podczas rekrutacji będzie możliwe po opublikowaniu na ww. stronie internetowej informatorów:

- przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja 11.04.2014r.,

- żłobki 2.05.2014r.,

- bursy i pałac młodzieży 9.05.2014r.,

- szkoły ponadgimnazjalne 16.05.2014r.

zgodnie z przyjętymi harmonogramami.Informacje statystyczne o ilości placówek objętych wdrożeniem w roku 2014:
1) żłobki: 4,
2) przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych: 35,
3) szkoły podstawowe: 19,
4) gimnazja: 12 + 1 prowadzone przez Stowarzyszenie Edukacyjne „Młodzież Przyszłością Regionu”,
5) szkoły ponadgimnazjalne: 17,
6) bursy: 4,
7) pałac młodzieży: 1.

 

Informacja o rekrutacji do żłobków prowadzonych przez Miasto Olsztyn:

http://www.e-bip.pl/Start/12876/OfficialBulletinBoard/222229

 

[Sprawdź obwód swojej szkoły]


 

rekrutacja, żłobek - banner

 

 

 

 

 

bursa/pałac - obrazek

 

Linki
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content. Place your alternate content here and users without the Flash plugin or with Javascript turned off will see this. Content here allows you to leave out noscript tags. Include a link to bypass the detection if you wish.