Piątek, 6 marca 2015 Imieniny: Wiktora, Marcina, Róży przejdź do treści
Biuletyn Informacji Publicznej
Polski English Deutsch русский Український
Facebook - fanpage Olsztyna - link Twitter - profil Olsztyna - link Youtube - link Instagram - link

Redakcja

Urząd Miasta Olsztyna
Biuro Komunikacji Społecznej

Plac Jana Pawła II 1
10-101 Olsztyn
Tel. 89-527-31-11
e-mail: admin@olsztyn.eu

O Olsztynie > Edukacja > Uczniowie > 6-latek w klasie I

Rozpoczęła się elektroniczna rekrutacja – zapisy do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Olsztyn  na rok szkolny 2013/2014.

 

Po raz ostatni rodzice mogą zdecydować, czy ich dziecko rozpocznie edukację w pierwszej klasie jako sześciolatek, czy też pozostanie w oddziale przedszkolnym. Do pierwszych klas pójdą dzieci urodzone w 2006 roku i 2007 roku.

 

Od września 2014 do pierwszej klasy obowiązkowo mają pójść wszystkie sześciolatki.

 

Szkoły podstawowe organizują dni otwarte i zebrania dla rodziców sześciolatków. Prezentują klasy przystosowane dla najmłodszych uczniów (z szafkami na książki, dywanami do zabawy i skrzyniami pełnymi zabawek).
Rodzice mogą zapoznać się z ofertą prowadzonych zajęć edukacyjnych, zajęć świetlicowych, pozalekcyjnych, szkolnej stołówki, a także poznać nauczycieli.

 

Zachęcamy do zapisania sześciolatków do klasy pierwszej. Im wcześniej dziecko zostaje objęte edukacją, tym lepiej i szybciej się rozwija.
Okres do szóstego roku życia jest bardzo ważny. W tym czasie dzieci najszybciej wchłaniają nowe informacje w szybki i łatwy sposób.

 

Więcej informacji można uzyskać na stronie www.ore.edu.pl w zakładce:  „Sześciolatek w szkole strona dla rodziców”  oraz www.nabor.pcss.pl/olsztyn/szkolapodstawowa/nabor

Linki
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content. Place your alternate content here and users without the Flash plugin or with Javascript turned off will see this. Content here allows you to leave out noscript tags. Include a link to bypass the detection if you wish.