Idź do treści strony
11.10.2017 13:54

Zbierają pieniądze na rewitalizację dawnego parku jordanowskiego

Zaczęli od swojego podwórka, teraz będą zmieniać oblicze okolicy. Swój projekt chcą  sfinansować m.in. z pieniędzy zebranych na portalu PolakPotrafi.pl.

Portal PolakPotrafi.pl powstał z myślą o wszystkich osobach, które chcą realizować ciekawe projekty i urzeczywistniać kreatywne pomysły. Swoje marzenie ma również grupa sąsiedzka z Zatorza, która powoli ale konsekwentnie zmienia zapomniany i zaniedbany dawny park jordanowski w przyjazną przestrzeń rekreacji, wypoczynku i artystycznych wydarzeń. 

- Pragniemy przywrócić dawny charakter i klimat ogrodu jordanowskiego - opowiadają pomysłodawcy.  - Część naszych starszych sąsiadów pamięta jeszcze czasy świetności tego miejsca, gdy było ono tętniącym życiem jordanowskim parkiem. Niestety ponad 30 lat temu czas ten się skończył i park od tej pory ulega postępującej dewastacji. Jedynie stare piękne lipy wciąż trzymają fason będąc świadkami lepszych czasów.

Aby zrewitalizować tę piękną przestrzeń i uchronić ją od degradacji mieszkańcy wzięli udział  w miejskim programie "Podwórka z Natury". Program zainicjował zmiany, mieszkańcy rozpoczęli urządzanie strefy dla dzieci, powstała piaskownica, szachownica, ekologiczna zjeżdżalnia i jeszcze kilka innych, magicznych atrakcji. Na podwórku pojawił się również mural. Street art’owe dzieło powstało na bazie prac artysty malarza Jarosława Jaśnikowskiego.

Mieszkańcy nie chcą na tym poprzestać i planują kolejne działania, na które potrzebują dodatkowych funduszy. Środki na realizację swoich zamierzeń starają się pozyskać m.in. na portalu Polak.potrafi.pl. Zbierają m.in. na farby do malowania murali, nasadzeni, domki dla owadów, budki lęgowe dla ptaków, kutą ozdobną retro-bramę wejściową parku. Na ten cel potrzebują 2200 zł.

Zachęcamy do zapoznania się z projektem i wsparcia przedsięwzięcia. Można to zrobić na stronie Polak.Potrafi.pl
 
[film o projekcie]

[Podwórko z natury - "Za torami, pod lipami"]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Deszcz 7°C
Czyste niebo 11°C