Idź do treści strony
15.12.2017 12:50

Weekendowe atrakcje jarmarku świątecznego

Do niedzieli możemy cieszyć się świątecznie przystrojonym kramami z rękodziełem, przysmakami, ozdobami choinkowymi. Trwa IX Warmiński Jarmark Świąteczny.

Tegoroczny jarmark oferuje odwiedzającym wiele atrakcji. Ze Sceny Staromiejskiej rozbrzmiewają kolędy, kolorowe kramy oferują rękodzieło oraz smakołyki. Stare Miasto rozbłysło świątecznymi instalacjami, wśród których nowością jest m.in. dom piernika na Targu Rybnym. Nie zabrakło atrakcji dobrze znanych i lubianych przez najmłodszych gości jarmarku. Do dyspozycji maluchów jest wygrywająca melodie, ponad stuletnia zabytkowa karuzela oraz wenecka kolejką.

Poza programem artystycznym na prezentowanym na Scenie Staromiejskiej, można wziąć udział np. w pieczeniu świątecznych pierniczków. Warsztaty kulinarne dla najmłodszych odbędą się w sobotę (16 grudnia) pomiędzy 13:00 a 16:00 wrestauracji Staromiejskiej. Do niedzieli, pierniki można udekorować także w Manufakturze Sztuki, która poza zdobieniem ciasteczek zaprasza na bożonarodzeniowy kiermasz sztuki ludowej.

W  niedzielę(17 grudnia) Muzeum Warmii i Mazur zaprasza do Domu "Gazety Olsztyńskiej", gdzie odbędzie się prelekcja dotycząca warmińskich zwyczajów bożonarodzeniowych i noworocznych oraz pokaz zabytków związanymi z regionalnymi tradycjami świątecznymi. Zaplanowano również tworzenie ozdób świątecznych oraz wróżby noworoczne.

Na jarmark zawitają także konwoje świąteczne Radia RMF FM oraz Radia Zet.  W sobotę  (16 grudnia) Radio RMF FM rozda "Tysiąc choinek pod choinkę". Dziennikarzy można będzie spotkać na ulicy Prostej. Również w weekend, Olsztyn odwiedzi Świąteczny Konwój Radia Zet. 16 i 17 grudnia za pośrednictwem Radia Zet można będzie wysyłać życzenia świąteczne do najbliższych czy też listy do Mikołaja, za pomocą helowych balonów wypuszczanych w niebo.

Więcej o jarmarku: www.jarmark.olsztyn.eu<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Mgła 3°C
Częściowe zachmurzenie 11°C