Idź do treści strony
17.05.2018 14:56

Ultrabiegacze na start!

Wyjątkowa impreza odbędzie się w weekend na terenie Olsztyna i pobliskich miejscowości. Długodystansowi biegacze będą promować zdrowie oraz nasz region podczas Warneland - I Ultramaratonu Warmińskiego.

Żeby pokonywać takie dystanse trzeba tylko chcieć i... mieć końskie zdrowie. Już w sobotę na trasy rozpoczynające się (i kończące) na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel wystartują ultramaratończycy. Rywalizować będą na dwóch dystansach - ok. 52- oraz ok. 103-kilomterowym.

- W początkowej fazie biegu uczestnicy obydwu dystansów biegną razem przez promenadę na terenie CRS Ukiel, następnie kierują się nad jez. Długie, skąd wbiegają na szlaki turystyczne położone nad rzeką Łyną - informuje organizator biegu, Krzysztof Mańkowski. - W niedalekiej odległości od miejscowości Brąswałd, biegi rozdzielają się.

Biegnący na dystansie 50+ [mapa] pobiegną w kierunku Warkał, a następnie na tereny leśne między Gietrzwałdem i Łupstychem. Uczestnicy biegu 100+ [mapa] pobiegną natomiast w kierunku miejscowości Kajny, a dalej na trasie mają Barkwedę, Cerkiewnik, Swobodną, Różynkę, Garzewo, Skolity, Stare Kawkowo, Nowe Kawkowo, Szałstry,  Pelnik, Woryty, Rentyny. Między Gietrzwałdem a Łupstychem trasy łączy się i brzegiem jez. Ukiel wiodą na plażę miejską.

obu biegach weźmie udział 160 osób - dodaje Krzysztof Mańkowski. - Chęć pokonania dłuższego dystansu zadeklarowało 52 biegaczy, krótszego natomiast 108. Ważne są limity czasowe. W przypadku dystansu 50+ to osiem, a 100+ - 16 godzin. Pierwsi biegacze (dystans 100+) ruszą na trasę o godz. 3:00, kolejni (50+) - o 5:00.

Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

[strona zawodów]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie -6°C
Czyste niebo -4°C