Idź do treści strony
21.09.2017 13:03

Szczepienia przeciwko pneumokokom

Szczepienia przeciwko pneumokokom

W październiku ruszą szczepienia przeciwko pneumokokom dla dzieci urodzonych w 2015r. i mieszkających w Olsztynie. Zapraszamy na spotkanie informacyjne.

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia obowiązkowo, a tym samym bezpłatnie będą szczepione przeciw pneumokokom wszystkie dzieci urodzone po 1 stycznia 2017 r. Samorząd Olsztyna postanowił objąć programem darmowych szczepień również starsze dzieci. W tym roku przeznaczono na ten cel 100 tys. zł.

- Zdrowie naszych mieszkańców jest dla nas bardzo ważne - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. -  W ramach programu profilaktyki zdrowotnej Olsztyna zapraszamy rodziców maluchów z rocznika 2015 i mieszkających w naszym mieście, aby skorzystali z możliwości i bezpłatnie zaszczepili swoje dziecko przeciwko pneumokokom.

Szczepienia odbywać się będą wybranych w konkursie placówkach, które aby ułatwić mieszkańcom dotarcie do przychodni, będą zlokalizowane w czterech różnych obszarach Olsztyna. Szczepienia ruszą w październiku, ale wcześniej, bo 29 września rodzice zainteresowani szczepieniami będą mogli wziąć udział w spotkaniu informacyjno-edykacyjnym. Przedstawiciele olsztyńskiego magistratu przekażą tam pełną informację dotyczącą programu, zaprezentują placówki, w których odbywać się będą szczepienia przeciwko pneumokokom oraz przedstawią procedurę postępowania. Spotkanie odbędzie się o 15:00, w Kamienicy Naujacka, przy ul. Dąbrowszczaków 3.


<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Deszcz 7°C
Czyste niebo 11°C