Idź do treści strony
19.12.2017 14:21

Święta kolędą upiększane [wydarzenia]

Choinka przed rauszem, pod nią oświetlone prezenty, napis Olsztyn oraz przejeżdżający tramwaj.

Podobnie jak choinka, radosne kolędy i pastorałki nieodłącznie kojarzą się z Bożym Narodzeniem. W najbliższych dniach w Olsztynie nie zabraknie wyjątkowych, świątecznych wydarzeń.

Świecące ozdoby, przystrojone choinki, płynące zewsząd życzenia - świąteczny nastrój coraz bardziej da się odczuć w Olsztynie. Jedną z tradycji tego czasu jest wspólne śpiewanie kolęd. Tego nie zabraknie w naszym mieście zarówno przed, w trakcie, jak i po świętach.

Zanim na dobre wpadniemy w wir świątecznych przygotowań, lepienia pierogów, pakowania prezentów, warto wybrać się do ratusza. Już 21 grudnia kolejna odsłona "Muzycznych Czwartków u Prezydenta". Przy tej okazji Chór Bel Canto da koncert zatytułowany "Gwiazdkowy upominek muzyczny - koncert kolęd". Wydarzenie w sali 219 Urzędu Miasta przy pl. Jana Pawła II 1 zacznie się o 18:00. Wstęp jest darmowy.

Przy okazji spacerów drugiego dnia świąt warto zajrzeć na Stare Miasto. We wtorek (26 grudnia) o 20:00 w Katedrze św. Jakuba niezwykły koncert kolęd i pastorałek Chóru Kameralnego "Collegium Musicum". Przy okazji zaprezentują się także Chór Dziewczęcy "Cantabile" pod dyrekcją pani Agaty Wilińskiej oraz Grupa Smyczkowa "Absolwent" przygotowana przez panią Dorotę Obijalską. To świetna okazja do wspólnego śpiewania kolęd z rodziną i znajomymi.

Nie zabraknie też propozycji dla najmłodszych. Między świętami a nowym rokiem warto odwiedzić jedną z filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. 28 grudnia (czwartek) o 9:00 w filii nr 9 przy ul. Żołnierskiej 47 oraz 29 grudnia (piątek) o 10:00 w filii nr 6 przy ul. Jarockiej 65, a o 11:30 w bibliotece nr 13 przy ul. Sikiryckiego 9 olsztyńska wokalistka Ania Broda zaprezentuje najmłodszym warmińskie tradycje muzyczne Świąt Bożego Narodzenia.

Wszystkie wydarzenia współfinansowane są przez Samorząd Olsztyna.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Mgła 3°C
Częściowe zachmurzenie 11°C