Idź do treści strony
05.01.2018 13:53

Skanda przejdzie metamorfozę

Skanda przejdzie metamorfozę

Olsztynianie zyskają kolejne miejsce letniego wypoczynku. Ruszył przetarg na zagospodarowanie terenów wokół jeziora Skanda. 

Plaża z prawdziwego zdarzenia nad jeziorem Skanda - to pomysł olsztynian zgłoszony w czwartej odsłonie Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Uzupełniony o kolejne propozycje w piątej edycji teraz ma szansę na realizację. Miasto ogłosiło przetarg na zagospodarowanie terenów wokół miejskiego akwenu.

W planach jest nawiezienie nowego piasku, budowa boiska do siatkówki plażowej z trybunami terenowymi, budowa ścieżek oraz  schodów. Na plaży ma pojawić się altana biwakowa z grillem na dwa paleniska.  Docelowo znajdą się się tam również toalety typu Toy-Toy, budka dla ratownika, miejsca parkingowe oraz elementy małej architektury m.in stojaki dla rowerów. Zamontowane zostanie nowe oświetlenie. Miasto zadba również o zieleń - wśród nasadzeń pojawi się m.in. sosna górska, sosna zwyczajna, jałowiec sabiński. Kąpielisko nie obędzie się bez pomostu pływającego oraz wydzielonego bojkami kąpieliska dla dzieci i osób pływających, co zostanie uwzględnione w kolejnym postępowaniu prowadzonym przez miasto. Planowo plaża ma być gotowa przed wakacjami. Szczegółowe informacje dot. przetargu tutaj

[projekt zagospodarowania terenu]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Mgła 3°C
Częściowe zachmurzenie 11°C