Idź do treści strony
08.12.2017 13:16

Otwarcie ul. Pieniężnego za tydzień

Tylko dni dzielą nas od ponownego uruchomienia ulicy Pieniężnego. Stanie się to w nocy z piątku na sobotę (15-16 grudnia).

Prace na ul. Pieniężnego trwały od kwietnia. Najważniejszym elementem była budowa nowego mostu św. Jakuba. Ten został podniesiony o ok. 80 cm. w stosunku do poprzedniego. Dzięki temu możliwe było powstanie pod obiektem pieszego i rowerowego połączenia parków Centralnego i Podzamcze.

- To niezwykle istotna inwestycja z komunikacyjnego punktu widzenia - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Dodatkową atrakcją będą zlokalizowane przy katedralnych murach miejskie planty. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że będzie to następne,  bardzo przyjazne dla mieszkańców miejsce.

Wraz z oddaniem do użytku jezdni, gotowy będzie także chodnik na całej długości ulicy po stronie poczty oraz po drugiej stronie na odcinku od pl. Jana Pawła II do pl. Jedności Słowiańskiej. Na odcinku wzdłuż plant będzie ułożony trakt rowerowy, z którego na tę chwilę będą mogli korzystać także piesi. Chodnik będzie natomiast budowany w kolejnych dniach.

Wraz z otwarciem ul. Pieniężnego na swoje poprzednie trasy wrócą autobusy dziesięciu linii dziennych (101, 105, 107, 109, 111, 113, 116, 128, 136, 309) oraz dwóch linii nocnych - N01 i N01. Tym samym wznowione zostanie funkcjonowanie wielu przystanków komunikacji miejskiej. [szczegółowe informacje]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Mgła 3°C
Częściowe zachmurzenie 11°C