Idź do treści strony
08.01.2018 14:51

Orkiestra zagra po raz 26.

Orkiestra zagra po raz 26.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy coraz bliżej. W Olsztynie ruszyły pierwsze wydarzenia związane ze zbiórką pieniędzy.

Choć do 26. finału WOŚP pozostało jeszcze kilka dni, wystartowały już pierwsze wydarzenia związane z akcją. Inauguracją działań był Koncert Talentów, który odbył się w piątek (5 stycznia) w V LO.  Przed nami kolejne imprezy, które wprowadzą nas w WOŚP-owy klimat. Jeszcze przed finałem można będzie wziąć udział w kiermaszach i aukcjach prac plastycznych, organizowanych przez młodzież szkolną i studentów. Swoją propozycję mają też przedszkolaki. Pełny harmonogram wydarzeń poprzedzających dostępny tutaj

Finał tegorocznej orkiestry odbędzie się w niedzielę (14 stycznia). Przez cały dzień odbywać się będą wydarzenia, podczas których wolontariusze będą zbierać pieniądze do puszek. Tradycyjnie do gry włączają się olsztyńskie morsy, które zapraszają na piknik nad jezioro Ukiel, zaplanowano również bieg pn. "Policz się z cukrzycą",  który wyruszy spod ratusza. Swoje propozycje mają także szkoły oraz centra handlowe. Pełny program imprez towarzyszących dostępny tutaj.

Tradycyjnie nie zabraknie koncertów. Te rozpoczną się o 17:00 na Starym Mieście. Wśród tegorocznych wykonawców usłyszymy: Brzozę Kabaret Band, zespół "Po godzinach", Sarę Szymczak, zespół "Guzik" oraz "Manchester". O 20:06 w niebo zostanie wypuszczone "Światełko do nieba". Program koncertu dostępny tutaj.

Celem zbiórki podczas 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Mgła 3°C
Częściowe zachmurzenie 11°C