Idź do treści strony
12.12.2017 11:06

Olsztyn Samorządowym Liderem Edukacji

fragment certyfikatu "Samorządowy Lider Edukacji" przyznany Gminie Olsztyn

Zaszczytny tytuł trafił do naszego miasta kolejny raz. Specjalny certyfikat potwierdza, iż Olsztyn w szczególny sposób dba o rozwój szkolnictwa.

- To ogromne wyróżnienie - przyznaje prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Cieszę się, że zostały
dostrzeżone starania nauczycieli, pracowników odpowiedzialnych za edukację oraz warunki stwarzane przez władze miasta. Wiemy przecież, że inwestowanie w oświatę, to inwestowanie w przyszłość. Przyznany nam certyfikat jest potwierdzeniem dobrego kierunku, jaki obraliśmy.

Celem Programu "Samorządowy Lider Edukacji", jest odnajdowanie i promocja samorządów, w których nie brakuje sukcesów związanych z oświatą. To także impuls do podnoszenie jakości działań w tej sferze. Specjalne certyfikaty - na podstawie oceny ekspertów reprezentujących środowiska naukowe i czołowe polskie uniwersytety - przyznano innowacyjnym jednostkom.

- Warto wspomnieć o wprowadzeniu elektronicznej ewidencji pobytu dziecka w przedszkolu wraz ze zmianą sposobu uiszczania opłat za pobyt i wyżywienie - to przykład olsztyńskich dobrych praktyk wskazanych przez recenzentów. - Kwoty pobierane są "z dołu", czyli pod koniec miesiąca za rzeczywisty, a nie deklarowany pobyt. Gmina Olsztyn jest jedną z niewielu, które zapewniają opiekę dzieciom w wieku 3-6 lat, w trakcie wakacji, co bardzo ważne - w tej samej placówce.

Eksperci z uznaniem wyrażają się także o skutecznym wdrożeniu reformy edukacji, stworzeniu nowej sieci szkół oraz nowych oddziałów, które są zgodne z potrzebami i zainteresowaniami uczniów. Podkreślone zostało tworzenie klas dwujęzycznych oraz wspieranie innowacji pedagogicznych.

Olsztyn certyfikowany był w kategorii "gmina powyżej 100 tys. mieszkańców". To drugi tego typu dokument dla naszego miasta. Poprzedni uzyskaliśmy w 2012 roku (wówczas także "Wyróżnienie Primus").

Gala Finałowa VII edycji programu odbyła się w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

[certyfikat, pdf, 2,1 MB] [recenzja Ekspertów, pdf, 3,4 MB] [program "Samorządowy Lider Edukacji"]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Mgła 3°C
Częściowe zachmurzenie 11°C