Idź do treści strony
20.09.2017 15:31

Nowa ścianka wspinaczkowa

ścianka wspinaczkowa Olsztyn

Ścianka była jednym z pomysłów zgłoszonych w 2016 roku do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. W sobotę  (23 września) zostanie oficjalnie otwarta. 

Już niebawem wielbiciele ruchu na świeżym powietrzu będą mogli trenować kolejną dyscyplinę sportu. W Olsztynie powstała zewnętrzna ścianka wspinaczkowa. Ścianka zlokalizowana jest na budynku basenu przy ul. Głowackiego. Ścianka ma 10 metrów wysokości i 4 metry szerokości, koszt jej budowy to 110 tys. zł. Obiekt poszerzy ofertę sportową pływalni.

W sobotę (23 września), w samo południe, zaplanowano oficjalne otwarcie ścianki. Tego dnia można będzie spróbować wspinaczki pod okiem instruktorów z Klubu Wysokogórskiego w Olsztynie. W programie przewidziano także występ formacji tanecznej Soltare oraz smaczny poczęstunek od firmy Fit King.

Propozycję zbudowania ścianki wspinaczkowej na świeżym powietrzu zgłoszono w zeszłym roku do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomysłodawcą był mieszkaniec Osiedla Kościuszki. Wniosek otrzymał 509 głosów i zwyciężył w głosowaniu na tym osiedlu. Poza ścianką do końca tego roku zrealizowanych zostanie 27 projektów osiedlowych i 4 zintegrowane.

25 września rozpoczyna się głosowanie w V edycji OBO i potrwa do 8 października. O głosy powalczy 108 wniosków osiedlowych oraz 33 zintegrowane. Głos można oddać elektronicznie na stronie glosujobo.olsztyn.eu. lub tradycyjnie, drukując kartę ze strony glosujobo.olsztyn.eu i wrzucając ją do urny. Głosować może każdy mieszkaniec Olsztyna, który skończył 15 lat. Każdy oddaje dwa głosy: jeden na projekt osiedlowy, jeden na projekt zintegrowany.
<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Deszcz 7°C
Czyste niebo 11°C