Idź do treści strony
29.09.2015 15:38

Jest "migany" teledysk do piosenki o Olsztynie (audio mp3)

Znani olsztynianie i niesłysząca młodzież wspólnie "zaśpiewali" przebój Czerwonego Tulipana. Jest już klip do utworu "Olsztyn kocham".

To były długie tygodnie pracy: były przygotowania, nagrania, potem ostateczny montaż. Ale jest już finalny efekt niezwykłej akcji "Olsztyn kocha - Olsztyn miga".

Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Dla Dzieci Niesłyszących wraz z doskonale znanymi olsztynianami nagrała klip do piosenki "Olsztyn kocham" zespołu Czerwony Tulipan. Pomysłodawcami przedsięwzięcia byli działacze olsztyńskiej Fundacji Dźwięki Ciszy.

- Na pewno było bardzo wiele emocji - przyznaje prezes fundacji, Ewa Miller. - To piąty nasz teledysk, ale pierwszy, do którego udało nam się pozyskać tak znamienitych gości. [słuchaj]

Tancerka Iwona Pavlović, zawodniczka MMA Joanna Jędrzejczyk, kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc, żeglarz Karol Jabłoński, piosenkarz Norbi, reżyser Bohdan Głuszczak, siatkarz Marcin Możdżonek i prezydent Olszyna Piotr Grzymowicz - to oni migali refren piosenki.

- Cieszę się, że mogliśmy zrealizować projekt, który promuje nasze miasto i pokazuje, że jesteśmy bez barier - mówi Piotr Grzymowicz. - Było to dla mnie wyjątkowe, bo wcześniej nie miałem możliwości samemu uczyć się języka migowego. Nie było to takie proste, ale starałem się jak najszybciej poznać tajniki tego. [słuchaj]

Całego przedsięwzięcia nie byłoby oczywiście bez muzyków Czerwonego Tulipana.

- W poprzednim roku wykonywaliśmy ten utwór na żywo z osobami niedosłyszącymi - wspomina Ewa Cichocka. - To było niesamowicie wzruszające przeżycie, więc jak teraz padła propozycja, to od razu wiedzieliśmy, że to będzie coś niezwykłego. - To nie było łatwe - dodaje Krystyna Świątecka. - Gdy patrzyłam, jak ktoś miga, to wydawało mi się, że to proste. Okazuje się, że musiałyśmy to wiele razy prześpiewać, żeby zgrać to, co śpiewamy z tym, co pokazujemy. [słuchaj]

Fragment wtorkowej uroczystości można obejrzeć na naszym oficjalnym Facebooku. Teledysku można także szukać na profilu MigBandu.

Dotychczas w Olsztynie powstało pięć takich klipów. Trwają prace nad przygotowaniem kolejnego, tym razem na rockową nutę.

Projekt "Olsztyn kocha - Olsztyn miga" współfinansował Samorząd Olsztyna.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Czyste niebo 14°C
Częściowe zachmurzenie 24°C