Idź do treści strony
13.07.2017 14:06

Druga tura 500+

rodzina 500 +

Zbliża się kolejny czas składania wniosków o świadczenie wychowawcze 500+. 

Dodatkowe 500 zł przysługuje rodzicom na drugie i kolejne dziecko. Na podstawie dotychczasowych wniosków pieniądze będą wypłacane tylko do września. Chcąc ubiegać się  o dalsze świadczenia należy ponownie zgłosić się do  Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

- Wszyscy olsztynianie korzystający ze świadczenia 500+ powinni po raz kolejny złożyć wnioski o ustalenie prawa do jego otrzymywania - mówi dyrektor MOPS, Elżbieta Skaskiewicz. - Złożenie wniosku pozwoli na kontynuację świadczenia od października.

Wnioski będą przyjmowane od 1 sierpnia. Można to zrobić osobiście lub elektronicznie.

- Zachęcamy do składania wniosków w formie elektronicznej - dodaje Saskiewicz. - Można to zrobić przy pomocy bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia, profilu zaufanego ePUAP lub PUE ZUS. To rozwiązanie pozwoli uniknąć czekania w kolejce.

Zwolennicy tradycyjnych metod  mogą złożyć wniosek osobiście w głównej siedzibie MOPS: w Centrum Informacji, przy al. Piłsudskiego 61a oraz w siedzibie Świadczenia Wychowawczego 500+, mieszczącego się przy al. Piłsudskiego 32 (III piętro, pokój 319). Dokumenty będą przyjmowane w poniedziałek od 7:30 do 16:30 i od wtorku do piątku od 7:30 do 15:00. Wzory wniosków są dostępne w obu siedzibach MOPS oraz na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej www.mpips.gov.pl .Warto śledzić stronę ministerstwa z racji planowanych od 1 sierpnia zmian w ustawie.  Bieżące informacje na temat zmian będą dostępne również na stronie http://mopsolsztyn.bip.gov.pl/


<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Lekki deszcz 15°C
Deszcz 17°C